Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas "Radošās darbnīcas" bērnu zīmējumu izstāde Latvijas vēstniecībā Grieķijā

13.06.2019. 16:34

2019.gada 13. jūnijā Latvijas vēstniecības Grieķijā telpās tika atklāta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas "Radošās darbnīcas" mazo pacientu zīmējumu izstāde. Izstādi ar runu atklāja vēstnieks Māris Klišāns, informējot klātesošos par izstādes ideju un īstenošanu.

Izstādes iniciators ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sociālās aprūpes un interešu izglītības daļa, kas vērsās pie Latvijas vēstniecības Grieķijā ar ideju organizēt bērnu zīmējumu izstādi Grieķijā. Latvijas vēstniecība Grieķijā uzrunāja organizācijas “The Smile of the Child” radošo nodarbību brīvprātīgo komandu, kas darbojas bērnu slimnīcās Atēnās, Salonikos un Patrā, ar ideju realizēt kopīgu projektu, izstādot Latvijas bērnu zīmējumus Grieķijā un grieķu bērnu zīmējumus Latvijā. Projekta mērķi, galvenokārt, ir dot mazajiem slimnīcu pacientiem prieku darbojoties radošās darbnīcās un, otrkārt, iegūt izglītojošu informāciju par abām valstīm.

Rīgas Bērnu slimnīcas pacienti trīs mēnešu garumā čakli zīmēja un ar patiesu aizrautību gatavoja darbiņus izstādei. Šai izstādei tika atlasīti 28 zīmējumi. Zīmējumu tematika ir Latvija ( daba, tradīcijas, svētki u.t.t.). Visi zīmējumi ir speciāli radīti izstādīšanai Grieķijā, tāpēc vairākos zīmējumos ir redzami valstu karogi, simboli un krāsas, kas ir saistītas ar Latviju, lai skatītājiem Grieķijā ir iespēja uzzināt ko jaunu par mūsu valsti. Neviens no zīmējumu autoriem nav bijis Grieķijā, bet nodarbībās, kad tapa zīmējumi, nodarbību vadītāja viņiem stāstīja par Grieķiju un par to, ka zīmējumi pēc tam ceļos uz tālo dienvidu valsti, kur tos apskatīs grieķu bērni. Vairāki pacienti, ieinteresēti par dzirdēto, internetā sameklēja dažādas fotogrāfijas, kurās redzama Grieķijas daba, jūra un salas, tā gūstot pirmos iespaidus par Grieķiju.

Pēc izstādes vēstniecības telpās, zīmējumi tiks nodoti Grieķijas nevalstiskās organizācijas “The Smile of the Child” radošo nodarbību brīvprātīgo komandai, lai tos izstādītu bērnu slimnīcās Atēnās. Savukārt uz Rīgu ceļos Atēnu Bērnu slimnīcu mazo pacientu radošie darbiņi par Grieķijas tematiku, kas šobrīd tiek gatavoti un kas sniegtu iespēju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem Latvijā iepazīt Grieķiju, tās dabu, kultūru un raksturīgās krāsas.

Latvijas bērnu zīmējumu izstāde, kas notiek vēstniecībā Atēnās, mazajiem pacientiem ir liels un atbildīgs notikums, kas viņiem sniedz tik ļoti nepieciešamās pozitīvās emocijas atveseļošanās laikā.

Uz izstādi bija ieradušies diplomāti un vēstniecību pārstāvji, Panajotu (Panagiotou) kungs no nevalstiskās organizācijas “The Smile of the Child” , kurš nodeva sveicienus no organizācijas dibinātāja Janopulosa (GIannopoulos) kunga, kā arī latviešu diaspora. Izstāde vēstniecībā apskatāma līdz jūlija vidum.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā