Vasaras saulgriežu svinības Atēnās

03.06.2019. 10:54

1.jūnijā, Varnavas ciemata Eiropas Maizes muzeja telpās, sanāca kopā kupls skaits tautieši ar ģimenes locekļiem, lai kopīgi ieskandinātu vasaras saulgriežus latviskās tradīcijās. Pasākumu ar uzrunu atklāja latviešu draugu kopas Atēnās pārstāve Alise Vītola un Latvijas vēstniecības Grieķijā padomnieks Ģirts Jaunzems. Savā runā Ģ.Jaunzems apsveica latviešu draugu kopu Atēnās ar uzņēmību rīkot pasākumu un uzsvēra cik nozīmīga ir latviešu diasporas aktivitāte, lai nākamās paaudzes saglabātu saikni ar Latviju un latvietību.

Organizatores bija parūpējušās, lai visi pasākuma dalībnieki, lieli un mazi, tiktu iepazīstināti ar latviešu tradīcijām, iesaistot viesus dažādās radošās darbnīcās, kas tika vadītas gan latviešu, gan grieķu valodā. Tā, gan bērni, gan viņu vecāki, varēja izveidot savu latviešu rakstu zīmi, iepazīties ar latviešu saules kalendāru, izkrāsot latviešu tautastērpu un izgatavot prievīti.

Par īpaši latvisku noskaņu pasākuma gaitā rūpējās koklētāja Zane Sniķere no Valmieras mūzikas skolas, kura uz pasākumu ieradās no Latvijas un iepazīstināja klātesošos ar kokli un tās skanējumu, izpildot Līgo svētku tautas dziesmas.

Vakars turpinājās ar sarūpētā cienasta baudīšanu, latviešu tautas deju un rotaļu apguvi gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī ar Līgo dziesmu dziedāšanu.

Pasākums tapa sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Grieķijā un Ārlietu ministrijas diasporas projektu atbalstu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā