Reģionālā vizīte Salonikos

06.03.2019. 11:14

2019. gada 5. un 6. martā Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns atrodas reģionālā vizītē Grieķijas otrajā lielākajā pilsētā Salonikos.

Uzturoties Salonikos, vēstnieks tikās ar Grieķijas ārlietu ministra vietnieci Maķedonijas - Trāķijas reģionā, Eleftēriju Hadzigeorgiju (Eleftheria Hatzigeorgiou). Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas starp Latviju un Maķedonijas - Trāķijas reģionu, politiskās aktualitātes reģionā saistībā ar Prespes līgumu un gatavošanos Eiropas parlamenta, pašvaldību un parlamenta vēlēšanām Grieķijā.

Vēstnieks informēja par Latvijas Goda konsulāta atklāšanu Salonikos, par ko E. Hadzigeorgiju izteica gandarījumu, ka Latvija tiks pārstāvēta arī Solonikos, kā arī novēlēja sekmes Latvijas goda konsulam Konstantīnam Gogosam (Konstantinos Gogos).

Tiekoties ar Grieķijas Ārlietu ministrijas starptautisko attiecību biroja Salonikos direktoru Joanni Vikelidi (Ioannis Vikelidis) tika pārrunātas reģionālās sadarbības iespējas, tajā skaitā par valdības atbalstu goda konsula darbā. Vēstnieks, atsaucoties uz J.Vikelidi interesi informēja par politiskajām aktualitātēm Latvijā un jaunās valdības prioritātēm.

Pēcpusdienā vēstnieks tikās ar Emanuēlu Vlahojanni (Vlachogiannis Emmanouil), Saloniku Tirdzniecības un rūpniecības kameras pirmo vice prezidentu. Kamera pārstāv vairāk kā 22 000 Ziemeļgrieķijas uzņēmumus. Puses pārrunāja Latvijas un Maķedonijas – Trāķijas reģiona ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības attīstības iespējas, tajā skaitā, rīkot abpusējas Latvijas un Grieķijas uzņēmēju delegāciju vizītes ar kontaktbiržām. Pašreizējā aktualitāte ir tirdzniecības un tūrisma veicināšana, īpaši ņemot vērā, ka sākoties vasaras sezonai atsāksies AirBaltic tiešais reiss Rīga - Saloniki.

6. marta vakarā vēstnieks ar oficiālu pasākumu atklās Latvijas Goda Konsulātu Salonikos.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā