Izstādes “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018” atklāšana Atēnās

15.02.2019. 15:50
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 15.februārī Grieķijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Parakevopuls (Dimitrios Paraskevopoulos) ar svinīgu runu atklāja izstādi “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018”, kas veltīta abu valstu politisko, ekonomisko un kultūras sakaru vēsturei.

Ekspozīcija atspoguļo Latvijas un Grieķijas attiecību vēsturi no Grieķijas vicekonsulāta izveidošanas Rīgā 1895. gadā, diplomātisko attiecību nodibināšanas 1922. gadā pēc Latvijas Republikas proklamēšanas līdz sadarbībai mūsdienās politikas, ekonomikas un kultūras jomās. Īpaši akcentēts fakts, ka Grieķija neatzina Latvijas okupāciju un aneksiju.

Turpinājumā Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns savā runā uzteica abu valstu ilggadējās, labās divpusējās attiecības un intensīvo politisko dialogu, kas ir stiprinājies pēdējo gadu laikā. Vēstnieks pasniedza Latvijas Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva ekspertam-padomniekam Georgijam Polidorakisam (Georgos Polydorakis) par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Grieķijas divpusējo attiecību un kultūras veicināšanā.

Runājot par abu valstu attiecībām vēstures griezumā, Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva direktore Fotini Tomai–Konstantopulu (Photini Tomai-Constantopoulou) akcentēja Latvijas goda konsulu darbību starpkaru periodā un Grieķijas nostāju Latvijas okupācijas laikā. Ievērības cienīga ir sakritība, ka izstāde Atēnās notiek ēkā, kas agrāk ir piederējusi Latvijas Goda Konsulam Grieķijā, Ilijam Pulopulam (Ilias Poulopoulos).

Latvijas Valsts vēstures arhīva pētniece Dr.hist. Anita Čerpinska iepazīstināja detalizētāk ar izstādes eksponātiem – Latvijas Valsts vēstures arhīva, Grieķijas un Latvijas Ārlietu ministriju arhīvu dokumentiem un to atlases kritērijiem.

Projekts veidots Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas ietvaros. Projekta vadītāja Latvijas Valsts vēstures arhīva direktora vietniece Dr.hist.Valda Pētersone, koncepcijas autors Dr.hist. prof. Ēriks Jēkabsons, mākslinieks Māris Grīnvalds, idejas autori Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns un Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandros Rallis, koordinatori Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva eksperts padomnieks Georgios Polydorakis un Latvijas Ārlietu ministrijas Dokumentācijas pārvaldības departamenta direktore Eva Vijupe.

Izveidotā izstāde ir nozīmīgs ieguldījums divpusējo attiecību vēstures izzināšanai, savstarpējās komunikācijas veicināšanai, kā arī jaunas informācijas iegūšanai pētot valstu vēsturiskos arhīvus.

Apmeklētājiem izstāde “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918–2018” ir apskatāma no 13. līdz 23. februārim, Atēnu pašvaldības Kultūras centrā, “Melina” 66 Iraklidon and Thessalonikis sts, Thissio, Atēnās.

Izstādi plānots eksponēt arī Grieķijas Ziemeļos, Saloniki pilsētā.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā