Vēstniecība Atēnās atver “Kultūras Telpu” ar gleznotāja Reiņa Liepas akvareļu izstādi “Barojošā pilsēta”

15.01.2019. 16:56

Latvijas vēstniecība Grieķijā sāk 2019.gadu ar jaunu iniciatīvu publiskajā diplomātijā, kuras mērķis ir tuvināt Latvijas un Grieķijas iedzīvotājus, veicnāt abpusējo sapratni un kultūras apmaiņu. Vēstniecības konsulārās pieņemšanas birojā tiek atklāta “Kultūras Telpa”. Tās apmeklētājiem būs dota iespēja iepazīties ar nekomerciāla rakstura ekspozīcijām un izstādēm.

Vēstniecības “Kultūras Telpa” kalpos kā publiskā platforma jaunajiem māksliniekiem, pašdarbniekiem, mākslas entuziastiem, latviešu diasporai.

Vēstniecības “Kultūras Telpa” ver durvis ar latviešu gleznotāja Reiņa Liepas (1982.) akvareļu izstādi “Barojošā pilsēta”/ “The Feeding City”, kas radusies radošā ceļojuma laikā Ņujorkā. Šajos darbos mākslinieks aicina paskatīties uz pilsētu,  kura sola, aicina, iedvesmo, pabaro  un dod iespēju tiem, kuri meklē.

Ceļojuma laikā gleznotājs ļāvās vizuālai piesātinātībai, apstājās uz pāris stundām nepazīstamā vidē un gleznoja, ko juta un redzēja. Dažu akvareļu darbos ir redzama sievietes krūts, tā  ir sagadīšanās. Mākslinieks izmantoja vecu skici ar esošo  motīvu, kurā  bija balts fons, brīva vieta gleznai. Respektējot  jau uzgleznoto  skaisto auglības un pilnības simbolu, gleznotājs to papildināja ar Ņujorkas ainavām.  Tā arī tapa izstādes nosaukums “Barojošā pilsēta”.

Izstādes atklāšanā piedalījās latviešu diasporas pārstāvji, citu valstu vēstniecību pārstāvji un vēstniecības sadarbības partneri kultūras jomā. Klātesošos uzrunāja vēstnieks Māris Klišāns, iepazīstinot ar vēstniecības jauno iniciatīvu – “Kultūras telpas” izveidošanu publiskās diplomātijas projektu vajadzībām vēstniecības apmeklētājiem pieejamajā daļā.  Nākamais projekts ir latviešu literatūras grāmatu apmaiņas plaukta izveidošana, kurā Grieķijā dzīvojošie latvieši varēs dalīties ar grāmatām.

Viesi tika cienāti ar Latvijas produkciju – Laimas šokolādes konfektēm, Lāču maizi un cepumiem.

Ekspozīcija apmeklētājiem pieejama no 15.janvāra līdz 30.martam (darbadienās no 10:00 līdz 15:00).

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā