Kiprā tiek svinēti Latvijas valsts simtgades svētki un atklāta fotogrāfiju izstāde “No tērpa par apģērbu”

11.12.2018. 10:37
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Svinot Latvijas simtgadi, Latvijas nerezidējošais vēstnieks Kiprā, Māris Klišāns, 2018. gada 10. decembrī Nikosijā, kultūras centrā Fitorijo (“Phytorio”), ar valsts Neatkarības simtgades svinīgo pieņemšanu atklāja fotogrāfa Jurģa Rikveiļa izstādi “No tērpa par apģērbu”, kas caur krāšņām fotogrāfijām parāda mūsdienīgu skatījumu uz latviešu tautastērpiem.

Klāt esot vairāk kā 70 viesiem, izstādi ar runu atklāja vēstnieks Māris Klišāns, uzsverot pasākuma nozīmi Latvijai un Latvijas un Kipras attiecībām. Šī ir pirmā reize, kad Kiprā tik plaši tiek svinēti Latvijas valsts svētki pēc abu valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991. gadā. Vēstnieks informēja viesus par abu valstu draudzīgajām attiecībām un sadarbību dažādās jomās, kā arī aicināja klātesošos viesus uz ciešāku un daudzpusīgāku sastrādāšanos tuvākajā nākotnē. Turpinājumā klātesošie tika iepazīstināti ar izstādes galveno tematu, proti, tautastērpu un tā nozīmi Latvijas vēsturē un mūsdienās, kā arī Latvijas simtgades nozīmi un simtgades pasākumiem gan Latvijā, gan ārpus tās.

Atbildes runu teica Kipras Ārlietu Ministrijas Valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Marijos Jeronimidis (Marios Ieronymides). Viņš, Kipras Ārlietu ministra Nikosa Hristodulidisa (Nikos Christodoulides) vārdā, apsveica Latviju valsts 100gades svētkos, un pauda gandarījumu par nozīmīgo pasākumu, kas veicinās abu valstu draudzīgās attiecības.

Svinīgo pasākumu apmeklēja Kipras valdības pārstāvji, politiķi, diplomāti, uzņēmēji, starptautisko organizāciju pārstāvji, kā arī vēstniecības sadarbības partneri, studenti un latviešu diaspora Kiprā.

Izstāde “No tērpa par apģērbu” sniedz skatītājiem iespēju iepazīties ar Latvijas bagāto kultūras mantojumu caur Jurģa Rikveiļa, augstas kvalitātes, 26 fotogrāfijām. Apskatāmās fotogrāfijas ir iedalītas divās sērijās: divpadsmit darbi ir no fotogrāfiju sērijas, kuru mākslinieks ir nosaucis “Kalendārs”, un kurā katra fotogrāfija tiek veltīta vienai, konkrētai tautastērpa daļai, piemēram, vainagam, brunčiem, jostai, pastalām u.t.t. Šīs fotogrāfijas tiek papildinātas ar vēstures zinātņu doktores Aijas Jansones sagatavotajiem komentāriem. Pārējie 18 darbi ir no sērijas “Tautastērpa dzīve”, parādot latviešu tautastērpa krāsainību un bagātību, kas tiek saglabāta arī mūsdienās, piemēram, Dziesmu un deju svētku dalībnieku daudzveidīgajos tautastērpos. Attēli parāda latviešu lepnumu par krāšņajiem tērpiem un saikni ar savām vēsturiskajām saknēm.

Izstāde tika organizēta sadarbībā ar Latvijas Goda konsulātu Kiprā un ar Latvijas 100gades publiskās diplomātijas programmas atbalstu. Pasākumu organizatoriski uz finansiāli atbalstīja ilggadējais Latvijas Goda Konsuls Kiprā Neoklis Nikolau (Neoclis Nicolaou).

Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma no 10. līdz 19. decembrim, kultūras centrā “Phytorio”, Nechrou 2, Municipal Gardens, Nikosijā.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā