Grieķijā ar trio Art-i-Shock koncertu atzīmē Latvijas simtgadi

16.11.2018. 13:45
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 15. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100gadei vēstniecība Atēnās rīkoja svinīgo svētku koncertu un pieņemšanu Atēnu Konservatorijā ar daudzkārt Latvijā godalgotā trio Art-i-Shock uzstāšanos.

Svētku pasākumu, uz kuru bija ieradušies vairāk nekā 170 viesi, ar runu atklāja Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns. Viņš informēja klātesošos par Latvijas un Grieķijas ilggadējām, labajām politiskajām attiecībām, akcentējot pēdējā gada divpusējās vizītes, sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā. Klātesošie uzzināja arī par kopīgo Latvijas un Grieķijas vēsturnieku un arhīvu speciālistu sagatavoto izstādi par abu valstu attiecībām 100 gadu garumā. Turpinājumā vēstnieks uzsvēra Latvijas 100gades nozīmi un tās zīmē rīkotos vēstniecības pasākumus visa šī gada garumā, kas tika īstenoti ne tikai Atēnās, bet daudzviet visā Grieķijā.

Runas nobeigumā, vēstnieks uz skatuves aicināja mākslinieces, Latvijā labi zināmo trio Art-i-Shock, kas viesus priecēja ar īpaši šim koncertam izvēlētu latviešu un ārzemju komponistu mūziku. Skatītāju ovācijas izsauca populārais grieķu skaņdarbs “Sirtaki”, kas tika izpildīts trio Art-i-Shock oriģinālā aranžējumā.

Svētku sarīkojumā piedalījās Grieķijas valdības un diplomātiskā korpusa pārstāvji, Grieķijā darbojošos starptautisko organizāciju darbinieki, politiķi, Latvijas Goda konsuli, uzņēmēji, izglītības, kultūras aprindu un preses ļaudis, kā arī latviešu kopiena un vēstniecības sadarbības partneri.

Pasākuma norises zālē un telpās bija izvietoti Jurģa Rikveiļa fotogrāfiju izstāde “No tērpa par apģērbu” un 100gades baneri. Pēc koncerta viesi tika cienāti arī ar produktiem no Latvijas.

Svētku koncerts un pieņemšana tapa ar Latvijas 100gades publiskās diplomātijas programmas atbalstu. Par svētku izdošanos rūpējās arī vīna darītavas “Strataridakis”, “Bridziki”, “La Tour Melas”, tūrisma aģentūra “Mouzenidis Group” , viesnīca “Bomo Palace Hotel” un arhitektu birojs “Gogos Konstantinos Architects”.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā