Latvijas 100gades ietvaros Belgradā tiek svinēti Latvijas valsts simtgades svētki un atklāta fotogrāfiju izstāde “No tērpa par apģērbu”

02.11.2018. 15:44
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Svinot Latvijas simtgadi, Latvijas nerezidējošais vēstnieks Serbijā, Māris Klišāns, 2. novembrī Belgradā, kultūras centrā “Parobrod”, ar valsts Neatkarības dienas svinīgo pieņemšanu atklāja fotogrāfiju izstādi “No tērpa par apģērbu”, kas caur krāšņām fotogrāfijām parāda mūsdienīgu skatījumu uz latviešu tautastērpiem.

Klāt esot ap simts viesiem, izstādi ar runu atklāja vēstnieks Māris Klišāns, uzsverot pasākuma nozīmi Latvijas – Serbijas attiecībām. Šī ir pirmā reize, kad Belgradā tiek svinēti Latvijas valsts svētki pēc abu valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas 2001. gadā. Vēstnieks informēja viesus par abu valstu draudzīgajām attiecībām un sadarbību dažādās kultūras jomās. Turpinājumā klātesošie tika iepazīstināti ar izstādes galveno tematu, proti, tautastērpu un tā nozīmi Latvijas vēsturē un mūsdienās, kā arī Latvijas simtgades nozīmi un simtgades pasākumiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Uz izstādi tika aicināti Serbijas diplomāti, uzņēmēji, valdības un starptautisko organizāciju pārstāvji, kā arī vēstniecības sadarbības partneri un nelielā latviešu kopiena Serbijā.

Izstāde “No tērpa par apģērbu” sniedz skatītājiem iespēju iepazīties ar Latvijas bagāto kultūras mantojumu caur Jurģa Rikveiļa fotogrāfijām. Izstādei izvēlētie attēli parāda latviešu lepnumu par krāšņajiem tērpiem un saikni ar savām vēsturiskajām saknēm. Fotogrāfijās atainota latviešu tautastērpu bagātā vēsture, kas ir ievērības cienīga Eiropas kultūras mantojuma sastāvdaļa, un kura ir iedvesmojusi un veido pamatu mūsdienās ražotiem tautastērpiem.  

Izstādē apskatāmas 30 augstas kvalitātes fotogrāfijas, kas iedalītas divās sērijās. Divpadsmit darbi ir no fotogrāfiju sērijas, kuru mākslinieks ir nosaucis “Kalendārs”, un kurā katra fotogrāfija tiek veltīta vienai, konkrētai tautastērpa daļai, piemēram, vainagam, brunčiem, jostai, pastalām u.t.t. Šīs fotogrāfijas tiek papildinātas ar vēstures zinātņu doktores Aijas Jansones sagatavotajiem komentāriem. Pārējie 18 darbi ir no sērijas “Tautastērpa dzīve”, parādot latviešu tautastērpa krāsainību un bagātību, kas tiek saglabāta arī mūsdienās, piemēram, Dziesmu un deju svētku dalībnieku daudzveidīgajos tautastērpos.

Izstādes Belgradā ir  tapusi ar Latvijas 100gades publiskās diplomātijas programmas atbalstu un apmeklētājiem ir bez maksas un būs apskatāma no 2. līdz 14.novembrim kultūras centrā “Parobrod”, Kapetan Mišina 6a, 11000 Belgrā, Serbijā.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā