Seminārs grieķu uzņēmējiem “Discover Baltics”

18.10.2018. 12:18

2018. gada 17. oktobrī Atēnās, Grieķijas Uzņēmumu Federācijas telpās, veiksmīgi norisinājās seminārs grieķu uzņēmējiem “Discover Baltics”, ko organizēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Grieķijā sadarbībā ar Grieķijas Uzņēmumu Federāciju (SEV) un Enterprise Greece.

Atklāšanas uzrunās SEV direktora vietnieks Konstantinos Bitsos un Enterprise Greece vadītājs Grigoris Stergioulis aicināja iepazīt Baltijas valstis kā jaunu investīciju reģionu, dibināt biznesa kontaktus un meklēt sadarbības iespējas. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības pasākumu organizēja savu valstu simtgades atzīmēšanas ietvarā.

Par uzņēmējdarbības iespējām, vidi un likumdošanu Latvijā semināra dalībniekus informēja vēstnieks Māris Klišāns, uzsverot Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko atrašanās vietu, sakārtoto uzņēmējdarbības uzsākšanas vidi, sabalansēto nodokļu politiku un izglītota, kvalificēta darbaspēka pieejamību. Attiecīgi Igaunijas un Lietuvas vēstnieki skaidroja, kādēļ Grieķijas uzņēmējiem vajadzētu investēt vai uzsākt biznesu viņu valstīs.

Semināra otrajā daļā Latvijas investīciju un attīstības aģentūras vecākais projektu vadītājs Kaspars Abiks detalizētāk raksturoja celtniecības un būvniecības nozari Latvijā, kā arī informēja par būvmateriālu un gatavu koka konstrukciju un produktu eksporta iespējām. Tāpat viņš izskaidroja, kā LIAA var palīdzēt ārvalstu uzņēmējiem uzsākt biznesu Latvijā. Savukārt Lietuvas ekonomikas ministra vietnieks Marius Skuodis konkrētāk informēja par enerģētikas un transporta jomām, bet Igaunijas Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks Tonis Nirks stāstīja par digitālo ekonomiku un elektronisko pakalpojumu nozari.

Seminārs tika rīkots ar mērķi informēt Grieķijas uzņēmējus par biznesa vidi, sadarbības jomām un iespējām visās trijās Baltijas valstīs. Noslēgumā SEV direktora vietnieks K. Bitsos informēja, ka, pateicoties klātesošo lielajai interesei, SEV organizēs grieķu uzņēmēju iepazīšanās un izpētes braucienus uz Baltijas valstīm. Pasākuma neformālajā daļā, jautājumu un atbilžu sesijā klātesošie varēja degustēt baltiešu sarūpēto cienastu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā