Latviešu dizaineres Annas Faniginas gredzenu izstādes “Kuģu saraksts” atklāšana Atēnās

06.07.2018. 11:54

2018.gada 5.jūlijā vēsturiskās Atēnu Akropoles piekājē, “Eleni Marneri Creative Gallery” tika atklāta latviešu dizaineres Annas Faniginas gredzenu izstāde. Šie gredzeni ir no  “grieķu kolekcijas” , un ir mākslinieces veltījums Senās Grieķijas kultūrai. Izstādes nosaukumā izmantotais “Kuģu saraksts” ir minēts  Homēra eposa „Iliāda” otrajā  dziedājumā, kurā uzskaitīti kuģi, kas bija sapulcējušies no visām grieķu zemēm, lai iekarotu Troju. Lai arī izstāde pieredzējusi jau vairākus ceļojumus ārpus Latvijas, tās nonākšana  Atēnās ir  īpaši simboliska, jo ir kā atgriešanās pie Eiropas kultūras pirmavota.

Izstādē eksponētie  gredzeni simbolizē kuģus, kas paliek uz rokas kā ceļabiedrs ikdienas prieku un rūpju viļņos. Unikālās rotas ir darinātas no sudraba un electrum (zelta un sudraba sakausējuma). Gredzenu "ūdenszīmes" ir to akmeņos iegravētie vēstījumi no sengrieķu eposiem. Tie atgādina par vienkāršām un nemainīgi būtiskām vērtībām dzīvē – mīlestību, prieku, draudzību, ceļavēju pilnās burās un nemitīgu virzību uz priekšu. Kolekcijai izvēlēti jūras tematikai atbilstošākie akmeņi-heliodori, topāzi, kvarci un akvamarīni.

Izstādes atklāšanā Latvijas vēstniecības darbinieki sveica  mākslinieci  Annu Faniginu un apsprieda iespēju gredzenus izrādīt arī Kiprā. Mākslinieces juvelierizstrādājumi tiek izmantoti Latvijas simtgades publiskās diplomātijas ietvarā.

Izstāde galerijā “Eleni Marneri Creative Gallery” būs apskatāma no 5. līdz 31.jūlijam.

Anna Fanigina ir rotu dizainere un zīmola VERBA radītāja. Pēc savas pirmās izglītības matemātikas pasniedzēja, vēlāk absolvējusi arī metālmākslas dizaina nodaļu Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Kā dizainere piedalījusies daudzās mākslas izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Vācijā un Itālijā. Ne tikai Latvijas, bet arī Somijas un Krievijas dizaina un juveliermākslas konkursu laureāte, Sanktpēterburgas Ermitāžas Muzeja antīkās nodaļas arheoloģisko ekspedīciju dalībniece. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā un Lučiano Benetona kolekcijā “Imago Mundi”, Itālijā.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā