IZSTĀDE "KERAMIKA VIENO. SAULES CEĻŠ" ATĒNĀS

21.05.2018. 09:54
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Starptautiskajā Muzeju naktī, 2018.gada 18.maijā Atēnās tika atklāta Latvijas vēstniecības un Ungārijas vēstniecības Grieķijā kopīga izstāde “Keramika vieno”.  Eiropas kultūras mantojuma gadā abu valstu keramiķi, latviete Kristīne Nuķe-Panteļejeva un ungārs Janos Lipovics, ir apvienojuši izdomu un radošos  spēkus, lai Grieķijas mūsdienu keramikas muzejā demonstrētu Eiropas kultūras telpas daudzveidību un vienotību. Izstāde harmoniski iekļaujas Starptautiskās muzeju nakts kontekstā, kuras tēma šogad ir “Muzeji un saites. Jaunas metodes un jauna publika.”

Latvijas vēstniecība Atēnās, turpinot Latvijas 100gadei veltīto svinīgo pasākumu ciklu, aicināja latviešu keramiķi un metāldizaineri Kristīni Nuķi-Panteļejevu iepazīstināt grieķu publiku ar latviešu tautas tērpa tradicionālo elementu – saktu. Māksliniece ir radījusi rotu dizaina un keramikas simbiozi, jaucot kopā materiālus un veidošanas  tehnoloģijas no šķietami atšķirīgām sfērām. Saktas tapušas klasiskā keramikas tehnoloģijā, lejot šķidru porcelānu ģipša formā. Simts eksponētās porcelāna saktas simbolizē vienu no Latvijas valsts simts gadiem - labāku vai sliktāku, smagāku vai vieglāku. Katra sakta ir unikāla, cita filigrāni trausla, cita robusta vai pat salauzta, dažāda un daudzveidīga kā dzīve.

Izstādes ekspozīciju bagātina informatīvie un ilustratīvie materiāli par Latvijas simtgadi, Latvijas tradīcijām un tautastērpu tradīciju. Izstādes laikā apmeklētājiem tiek demonstrēts Latvijas Institūta sagatavotais videomateriāls par Dziesmusvētkiem. 

Ļoti plaši apmeklēto izstādi ar uzrunu atklāja Ungārijas vēstnieks Ēriks Haupts (Erik Haupt) un Latvijas vēstniecības vadītāja vietnieks Gatis Šneiders. Izstādes atklāšanu kuplināja grieķu deju kopas uzstāšanās, kuras priekšnesumā bija iekļautas ungāru, latviešu un grieķu tautu dejas. Skatītāji tika cienāti ar ungāru vīniem un varēja nogaršot dažādu šķirņu Lāču maizi, konfektes “Saldus gotiņa” un Rīgas Melno balzāmu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā