Izcilā latviešu fotogrāfa Egona Spura (1931 – 1990) izstādes atklāšana Grieķijas salā Santorini

11.05.2018. 10:10
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Ceturtdien, 2018. gada 10. maija vakarā, atzīmējot Latvijas valsts 100gadi un Eiropas kultūras mantojuma gadu, Grieķijas salā Santorini notika Latviešu mākslinieka Egona Spura (1931 – 1990) foto izstādes “Rīga 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma proletāriešu rajonos. 1975-1988” atklāšana.

Veicinot Latvijas kultūrvēsturiskās telpas atpazīstamību un izpratni par Latviju kā Eiropas kultūras mantojuma neatņemamu sastāvdaļu, Latvijas vēstniecība Grieķijā, ar Santorini sadarbības partneru atbalstu, iepazīstina Grieķijas skaistās salas iedzīvotājus un daudzos tūristus ar vienu no Latvijas Kultūras kanona vērtībām.

Izstādes atklāšanā vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns pastāstīja par Latvijas vēsturi, tās nozīmīgākajiem sasniegumiem un vietu mūsdienu Eiropā. Informējot par nozīmīgajiem Latvijas 100gades atzīmēšanas pasākumiem, vēstnieks skaidroja, ka E. Spura fotoizstāde ir viens no vairākiem vēstniecības īstenotajiem Latvijas valsts popularizēšanas projektiem Grieķijā.  Fotogrāfiju izstāde “Rīga 19.gadsimta un 20.gadsimta sākuma proletāriešu rajonos. 1975-1988” sastāv no 54 fotogrāfijām, kurās iemūžināts Latvijas materiālais kultūras mantojums. Rīgas vēsturiskā 19.-20. gadsimtu mijas arhitektūra un apbūve, kā arī pagājušā gadsimta 70.-80. gadu sabiedrība šajā vidē veido īpašu, unikālu sintēzi ar neapšaubāmi kultūrvēsturisku vērtību. Izstāde ieinteresēs ne vien aizrautīgus ceļotājus laikā un telpā, bet uzrunās arī fotomākslas cienītājus un profesionāļus, jo tā ir atzīta par izcilāko Latvijas fotomākslas sasniegumu un ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

 Apmeklētājiem ir pieejama Latvijas vēstniecības Atēnās 2015. gadā sagatavotā A.Spura ekspozīcijā redzamo darbu grāmata, kā arī informatīvie materiāli par mūsu valsti un Latvijas 100gadi.

Izstādes sagatavošanu atbalstīja  Oijas pilsētiņas  Svētā Georga Pareizticīgo baznīca, piedāvājot  telpas svētku namā “Panigirospito”. Savukārt vietējie uzņēmēji izstādes atklāšanā apmeklētājus cienāja ar Santorini vīnu un tradicionālajām salas uzkodām.

Santorini sala ir viens no populārākajiem Eiropas ceļojumu galamērķiem. Nelielo Grieķijas salu ik dienas apmeklē tūkstošiem tūristu. Pilsētiņa Oija atrodas uz Santorini vulkāna malas, un ir pasaulē pazīstama ar iespaidīgajiem saulrietiem. Izstādes mērķis ir piesaistīt Santorini salas daudzskaitlīgo tūristu daļas uzmanību, lai tādējādi veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Egona Spura fotoizstāde Santorini būs atvērta līdz 2018. gada 30. maijam. Izstāde bija apskatāma Atēnās 2015. gada aprīlī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā