Latvijai veltītie bērnu grāmatu svētki Korintā

23.04.2018. 10:21
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Sestdien, 2018.gada 21.aprīlī Grieķijā, Korintas pilsētas Bērnu grāmatu svētku ietvarā, kas notiek ar Latvijas vēstniecības Atēnās atbalstu, noritēja muzikāli literārs bērnu rīts. Plaši apmeklēto (vairāk nekā 200 cilvēki) pasākumu vadīja pasaku stāstnieks Hanss Kristiāns Andersens, kurš ievadā pastāstīja par Latvijas kultūru, latviešu īpašo mīlestību pret grāmatām, dziedāšanu un dejošanu.

Latvijas karoga krāsās tērpušos Korintas bērnu koris skandēja dziesmas no populāriem mūzikliem. Tika demonstrēts Korintas pašvaldības kultūras darbinieku sagatavots video materiāls „Pegazs ceļo uz Latviju”, kurā pilsētas simbols Pegazs bērniem saprotamā valodā stāstīta par Latviju, tās atrašanās vietu, ģeogrāfiju, dabu, cilvēkiem un kultūru.

Pasākuma laikā aktrise Maria Papanikolau interaktīvā veidā grieķiski stāstīja latviešu pasaku par zvejnieku Pastari. Stāstījumā iesaistījās arī bērni, cenšoties uzminēt pasakas gaitu. Svētkos piedalījās arī grieķu grāmatu autore Maria Papajani (Maria Papagiani) un ilustrētāja Efija Lada (Effie Lada), kuras izrādīja lielu interesi par Latviju.

 Noslēgumā bērni un pasākuma apmeklētāji gāja rotaļās un kopīgi dejoja.

Latvijas vēstniecībai Grieķijā ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Korintas pašvaldību, un tās kultūras darbinieki devuši  nesavtīgu  ieguldījumu Latvijas popularizēšanai. Grāmatu svētku nedēļas laikā Korintas pašvaldības bibliotēkas darbinieki bija apmeklējuši 14 Korintas apkaimes skolas un stāstījuši par Latviju. Jauniegūtās zināšanas atspoguļojās bērnu zīmējumos, kas bija izstādīti pašvaldības telpās, kur notika bērnu rīts. Pasākuma laikā bērni demonstrēja labas zināšanas par mūsu valsti, papildinot viens otru ar skaidrojumiem un komentāriem par Latviju. Daudzi izteica gatavību apmeklēt Latviju.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā