Latvijai veltītie Korintas pilsētas bērnu svētki

13.04.2018. 16:25
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Piektdien, 13.aprīļa, vakarā Grieķijā, Korintas pašvaldības gleznu galerijā, notika latviešu fotogrāfa Jurģa Rikveiļa izstādes “From Folk Dress to Clothing” atklāšana. Plaši apmeklētajā pasākumā piedalījās Korintas pašvaldības vadība, Grieķijas parlamenta deputāti, Korintas Gleznu galerijas vadība un bibliotēkas pārstāvji.  Svinīgajā sarīkojumā  klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns. Vēstnieks pateicās senās grieķu pilsētas vadībai, kultūras dzīves organizatoriem, skolotājiem, vietējiem iedzīvotājiem par interesi un izrādīto godu, izvēloties Latviju kā goda valsti  ikgadējā  Bērnu grāmatu svētku dekādē. Vēstnieks uzsvēra, ka šis gads mums ir īpaši nozīmīgs, jo tiek svinēta Latvijas Valsts simtgade. Viņš arī pastāstīja par Latvijas simtgades svinību programmu Latvijā un Grieķijā,  un izteica cerību turpināt veiksmīgo sadarbību. Noslēgumā Māris Klišāns, Korintas pašvaldības bibliotēkas pārstāvjiem, pasniedza Latvijā izdotas grāmatas, bibliotēkas krājumu bagātināšanai, ar informāciju par Latviju.

Noslēgumā vēstnieks Māris Klišāns apmeklēja Korintas gleznu galeriju un iepazinās ar pastāvīgo ekspozīciju.

Jurģa Rikveiļa izstādes atklāšana vienlaikus ieskandēja ikgadējos Korintas Bērnu grāmatu svētkus, kas šogad veltīti Latvijai. 21.aprīlī svētku ietvarā, Korintas pašvaldības teātrī “Thomas Thomaidis” notiks muzikālais bērnu rīts, kurā piedalīsies pilsētas bērnu koris, tiks demonstrēta korintiešu sagatavotā filma “Pegazs ceļo uz Latviju”, kā arī notiks latviešu pasakas lasījums grieķu valodā.

Korintas pilsēta atrodas līdzās slavenajam Korintas kanālam, kurš tika atklāts 1893. gadā,  nodrošinot kuģu ātru un drošu nokļūšanu no Jonijas jūras Egejas jūrā. Izstādi organizēja Latvijas vēstniecība Grieķijā, un Korintas pašvaldības gleznu galerijā tā būs apskatāma līdz 18.aprīlim. Izstādes apmeklētājiem būs pieejami Latvijas simtgadei veltītie informatīvie materiāli. Grāmatu svētki turpināsies līdz 22. aprīlim.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā