Latvijas 100gades ietveros Atēnās tiek atklāta fotogrāfiju izstāde “No tērpa par apģērbu”

09.03.2018. 10:12
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Svinot Latvijas simtgadi, Latvijas vēstniecība Grieķijas Republikā, 8. martā Atēnās, izstāžu galerijā “The Image Gallery”, atklāja fotogrāfiju izstādi “No tērpa par apģērbu”, kas caur krāšņām fotogrāfijām parāda mūsdienīgu skatījumu uz latviešu tautastērpiem.

Klāt esot vairāk kā simts viesiem, izstādi ar runu atklāja vēstnieks Māris Klišāns, informējot par izstādes galveno tematu, proti, tautastērpu un tā nozīmi Latvijas vēsturē un mūsdienās, kā arī par Latvijas simtgades nozīmi un simtgades pasākumiem gan Grieķijā, gan Latvijā. Uz izstādi tika aicināti diplomāti, uzņēmēji, valdības pārstāvji, starptautiskās organizācijas, kā arī vēstniecības sadarbības partneri un draugi, un, protams, latviešu kopiena Grieķijā.

Izstāde “No tērpa par apģērbu” sniedz skatītājiem iespēju iepazīties ar Latvijas bagāto kultūrmantojumu caur Jurģa Rikveiļa fotogrāfijām.  Izstādei izvēlētie attēli parāda latviešu lepnumu par krāšņajiem tērpiem un saikni ar savām saknēm. Fotogrāfijās atainota latviešu tautastērpu bagātā vēsture, kas ir ievērības cienīga Eiropas kultūras mantojuma sastāvdaļa, un kura ir iedvesmojusi un veido pamatu mūsdienās ražotiem tautastērpiem.   

Izstādē apskatāmas 30 augstas kvalitātes fotogrāfijas, kas iedalītas divās sērijās.  Divpadsmit darbi ir no fotogrāfiju sērijas, kuru mākslinieks ir nosaucis “Kalendārs”, un kurā katra fotogrāfija tiek veltīta vienai, konkrētai tautastērpa daļai, piemēram, vainagam, brunčiem, jostai, pastalām u.t.t. Šīs fotogrāfijas tiek papildinātas ar vēstures zinātņu doktores Aijas Jansones sagatavotajiem komentāriem.  Pārējie 18 darbi ir no sērijas “Tautastērpa dzīve”, parādot latviešu tautastērpa krāsainību un bagātību, kas tiek saglabāta arī mūsdienās, piemēram, Dziesmu un deju svētku dalībnieku daudzveidīgajos tautastērpos. Izstāde papildināta ar diviem krāšņiem tautastērpiem no Kurzemes – Nīcas sieviešu un vīriešu goda tautastērpiem, kurus uz izstādes laiku Atēnās atvēlējusi kultūras biedrība “Aizputnieks”, no Aizputes.

Izstāde Atēnās apmeklētājiem būs atvērta no 8. līdz 18. martam, bet pēc tam tiks izrādīta arī Saloniku pilsētā un Eginas salā Grieķijā, kā arī Kiprā.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā