Vēstniecības Grieķijā pārstāvji viesojās Atēnu Agios Dimitrios rajona 3. pamatskolā

28.11.2017. 15:32
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2017. gada 28. novembrī Latvijas vēstniecības Grieķijā pārstāvji viesojās Atēnu Agios Dimitrios rajona 3. pamatskolā, lai iepazīstinātu skolniekus ar Latviju. Vizīte notika atsaucoties uz 4. klases skolnieku vēstuli, kurā viņi lūdza iepazīstināt ar Latviju. Vēstulē bērni rakstīja, ka īpašā mācību priekšmetā viņi apgūst zinības par pasaules valstīm un vēlas uzzināt arī par Latvijas dabu, kultūru un tradīcijām. Uzskatot, ka Latvijas valsts popularizēšana ārzemēs ir viena no veiksmīgajām publiskās diplomātijas izpausmēm, vēstniecība nolēma izmantot šo iespēju un atsaukties skolnieku aicinājumam.

Tikšanās notika radošas sarunas formātā. Sarunā piedalījās skolotāja Hrisa Trapali un klases audzinātājs Panajotis Cagaris. Ar aprakstošiem jautājumiem skolnieki tika rosināti pašu spēkiem rast atbildes uz jautājumiem par Latviju. Sarunas gaitā viņi uzzināja daudz noderīgu faktu par Latviju, tās ģeogrāfiju un dabu, piederību Eiropas Savienībai, Latvijas cilvēkiem, par Latvijas simtgadi, karogu, Latvijas latu, par Dziesmusvētkiem.

Bērni bija gatavojušies šai nodarbībai un bija sagatavojuši Latvijai veltītus zīmējumus, kurus ar lielu prieku izrādīja vēstniecības darbiniekiem.

Tikšanās laikā bērni tika aicināti stāstīt arī saviem tuviniekiem par šajā stundā uzzināto un apmeklēt Latviju ar ģimenēm un draugiem.

Noslēgumā bērni cienājās ar vēstniecības dāvinātajām Laimas šokolādes konfektēm un saņēma Latvijas Institūta sagatavotos informatīvos materiālus par Latviju.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā