Tautieši Grieķijā atzīmē Latvijas 99 dzimšanas dienu

24.11.2017. 10:51

23. novembra vakarā Latvijas vēstniecības Grieķijā kolektīvs rīkoja Latvijas valsts proklamēšanas 99. gadadienas svinības. Svētkus svinēja  kupls  skaits Atēnās un to apkārtnē dzīvojošie  tautieši un viņu ģimenes locekļi.

Vakaru ar uzrunu atklāja vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns, atzīmējot latviešu diasporas nozīmību Latvijas izaugsmei nākotnē. Vēstnieks uzsvēra, ka ir svarīgi saglabāt saikni ar Latviju arī dzīvojot vai uzturoties ārzemēs. Viņš atgādināja, ka īpaši nozīmīgs Latvijai būs nākamais gads, kad mūsu valsts svinēs savu Simtgadi, un katrs valstspiederīgais var dot savu artavu Simtgades svinību norisē un popularizēšanā. Uzrunājot kopienu, vēstnieks aicināja tautiešiem būt aktīvākiem, un ar vēstniecības atbalstu nodibināt Grieķijā latviešu biedrību. 

Pēc Valsts prezidenta runas noskatīšanās klātesošie kopīgi nodziedāja Latvijas valsts himnu. Vakars turpinājās draudzīgā gaisotnē, baudot vēstniecības sarūpēto cienastu, tai skaitā produktus no Latvijas.  

Vēstniecība izsaka pateicību uzņēmumam “Copelouzos Group” par telpu atvēlēšanu pasākuma rīkošanai,  un visiem dalībniekiem par svētku noskaņas radīšanu, kas ļāva sajust Latviju un skanēt latviešu valodai, stiprinot saikni ar dzimteni.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā