Latvijas Ekonomistu Apvienība darba vizītē Grieķijā

20.10.2017. 10:15

19. oktobrī, darba vizītē Atēnās uzturējās Latvijas “Ekonomistu apvienība 2010”  8 cilvēku sastāvā.

Šogad, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Grieķijā, apvienības biedri viesojās Atēnās un kopā ar Latvijas vēstnieku Māri Klišānu, tikās ar Grieķijas politisko, ekonomisko un finanšu jomu cilvēkiem, kā, piemēram, Niks Vucis (Nikos Voutsis, Grieķijas Parlamenta prezidents) Janis Sturnaras (Yannis Stournaras, Grieķijas Nacionālās bankas prezidents), Evangels Venizels (Evangelos Venizelos, Grieķijas parlamenta deputāts, kā arī, politiskās karjeras laikā, ieņēmis dažādu nozaru ministru posteņus), Georgs Papandreu (George Papandreou, Grieķijas premjerministrs 2009. -2011. gadā) un Teodors Pangals (Theodoros Pangalos, bijušais premjerministra vietnieks un ārlietu ministrs).  

Tikšanās laikā Latvijas ekonomisti un finanšu eksperti interesējās par Grieķijas ekonomiku, valsts izkļūšanu no krīzes, kā arī aizdevuma programmas kritēriju izpildi. Sarunās tika skartas eiro zonas aktualitātes, Grieķijas reformas nodokļu un darba tirgus sakārtošanā, Eiropas Savienības nākotnes jautājumi un ekonomikas ilgtspējīga attīstība. Diskusiju laikā tika mēģināts rast atbildes uz jautājumu, kāpēc pirms desmit gadiem Grieķijā izveidojās ekonomiskā krīze.

Latvijas pārstāvji un vēstnieks ļoti atzinīgi novērtēja grieķu puses atsaucību un viesmīlīgo uzņemšanu, un aicināja grieķu puses pārstāvjus apmeklēt Latviju nākamgad uz Latvijas 100gades svinībām. 

“Ekonomistu apvienība 2010” ik gadu dodas darba vizītē uz kādu no ES valstīm. Apvienības galvenie mērķi ir ekonomisko programmu izstrādāšana un to īstenošanas veicināšana, ekonomisko pētījumu organizēšana un veikšana, konferenču un diskusiju organizēšana u.c.

 Attēlā: “Ekonomistu apvienība 2010” pārstāvji viesojas G. Papandreu (attēla centrā) birojā. No kreisās puses: Dairis Cālītis, Edmunds Krastiņš, Filips Rajevskis, Dr. Inna Šteinbuka, Dace Mence, Dr. Ojārs Kehris, Olga Lielkalne, Elmārs Kehris, vēstnieks Māris Klišāns.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā