Vēstnieks Māris Klišāns tiekas ar leģendāro latviešu dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru

22.09.2017. 09:49

21. septembrī, uzturoties darba braucienā Eginas salā, vēstnieks Māris Klišāns tikās ar leģendāro latviešu dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru. Izcilā māksliniece, kura šogad atzīmēja 94 gadu jubileju, sirsnīgā sarunā iepazīstināja ar sava radošā mūža būtiskākajiem notikumiem un koncertdzīvi. Māksliniece ir vitāla, enerģijas un apņēmības pilna sveikt Latviju tās 100 gadu jubilejā ar īpašu koncertprogrammu Rīgā, 2018. gada jūlijā.

Kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem Vija Vētra ik septembri daļu atvaļinājuma pavada Eginas salā, uzkrājot spēkus un gūstot iedvesmu Afejas tempļa tuvumā. Jau vairāk nekā desmit gadus māksliniece, uzturoties Grieķijā, tiekas ar Latvijas vēstniecības darbiniekiem. Vairākas reizes vēstniecība Atēnās ir organizējusi dejotājas un horeogrāfes  radošā darba pārskata vakarus un tikšanās ar tautiešiem. V. Vētras stāstījums allaž ticis papildināts ar dokumentālajām filmām par mākslinieces dzīvi un koncertprogrammu videoierakstiem.

Tikšanās nobeigumā vēstnieks pateicās māksliniecei par laipno uzņemšanu un iedvesmojošo sarunu, un abpusēji vienojās tikties nākamā gada Latvijas 100gades koncertprogrammā.  

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā