Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns apmeklē Eginas salas pašvaldību

21.09.2017. 15:36

2017. gada 21. septembrī Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns apmeklēja Atēnu administratīvajam apgabalam piederošo Eginas salu, tā turpinot iepazīties ar Grieķijas reģioniem un pašvaldībām.

Eginas ostā vēstnieku sagaidīja pašvaldības kultūras daļas vadītājs G.Kalokentis, kurš nelielā pastaigā, pa ceļam uz Eginas pilsētas pašvaldību, parādīja pilsētas ievērojamākās apskates vietas, tai skaitā vietējo bibliotēku, kura ir ievērojama ar to, ka tajā tiek glabātas arī senas un retas grāmatas. 

Eginas salas pašvaldībā vēstnieks Klišāns tikās ar pašvaldības domes deputātiem: Eginas pašvaldības mēru D. Murtzi, ar deputātu padomes priekšsēdētāju N. Ikonomu un pašvaldības Kulturas komisijas vadītāju K. Salpea-Stati, kuri iepazīstināja ar salas vēsturi, arhitektūru, ģeogrāfisko nozīmi (atrodas ļoti tuvu Atēnām un Pirejas ostai), ekonomisko dimensiju, kā arī ar Eginas salas plašo un populāro kultūras pasākumu programmu.

Sarunā ar pašvaldības pārstāvjiem tika apspriesta Latvijas vēstniecības Grieķijā iespējamā sadarbība ar Eginas pašvaldību. Īpaša uzmanība tika pievērsta kultūras jomai - Latvijas simtgades svinību sakarā, kā arī tālākā laika posmā. Eginas pašvaldības darbinieki interesējās  par iespēju slēgt draudzības un sadarbības līgumu ar kādu no Latvijas pašvaldībām. Īpaši aktuāla būtu izglītības iestāžu sadarbība, kuras ietvarā pedagogi un skolēni varētu piedalīties apmaiņas programmās.

Eginas sala atrodas 26 km attālumā no Atēnu Pirejas ostas. Ik gadu to apmeklē ievērojams ārzemju un pašmāju tūristu skaits. Šī Grieķijas sala ir populāra ar pistāciju riekstkoku birzīm, un septembra otrajā pusē tur notiekošajiem pistāciju svētkiem, kas ilgst trīs dienas un piesaista ievērojamu tūristu skaitu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā