Vēstnieks Māris Klišāns pasniedz vēstnieka atzinības rakstu Dr. Ričardam Vitam

26.05.2017. 15:08

Šodien,  26.maijā, Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns tikās ar Dr. Ričardu Vitu (Richard Witt) viņa darba birojā Atēnās un pasniedza vēstnieka atzinības rakstu. Vēstnieks pateicās profesoram par dāvinājumu,  uzticot grāmatu kolekciju  Latvijas Universitātei. Vēstnieks pauda pārliecību,  ka dāsno dāvinājumu novērtēs gan Latvijas universitāšu studenti un mācībspēki, gan arī hellēnistikas pētnieki un interesenti. Zinātnieks bija gandarīts, ka grāmatas tiek nodotas drošās rokās un tām tiek dota vēl viena dzīve kopā ar lasītājiem.  

Pateicoties  Latvijas vēstniecības  Grieķijā iniciatīvai un atbalstam, kā arī vēstniecības un Latvijas Universitātes sadarbībai,  uz Latviju ceļo nozīmīgs grāmatu dāvinājums, kas ievērojami bagātinās Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes un Klasiskās filoloģijas katedras bibliotēku. Atēnās dzīvojošais pensionētais Britu profesors Ričards Vits ir nodevis dāvinājumā daļu no sava mūža garumā izveidotās grāmatu kolekcijas. Dāvinājumā iekļauti gandrīz 400 sējumi - ievērojami klasisko studiju teksti, teorētiskā un zinātniskā literatūra, kā arī mūsdienu grieķu literatūra un attiecīgi pētnieciski teksti angļu, franču un grieķu valodās. Kolekcijā atrodami Platona, Aristoteļa, Ksenofonda, Aristofāna u.c. darbi.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā