Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns reģionālā vizītē apmeklē Salonikus

17.03.2017. 12:36

No 15. līdz 16. martam Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns devās reģionālā vizītē uz Grieķijas otro lielāko pilsētu Salonikiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas starp Latvijas un Grieķijas pašvaldībām, uzņēmējiem, ostām un universitātēm, tiktos ar vietējiem latviešiem kā arī piedalītos tūrisma seminārā par Latviju.

Pirmajā vizītes dienā vēstnieks apmeklēja Saloniku domi un tikās ar pilsētas mēru Jani Butari (Yiannis Boutaris) un mēra vietnieku tūrisma un starptautisko attiecību jautājumos Spirosu Pengasu (Spyros Pengas), lai pārrunātu sadarbības iespējas pašvaldību līmenī.

Turpinājumā vēstnieks tikās ar Saloniku pilsētas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Dimitri Bakatselosu (Dimitrios Bakatselos), Saloniku pilsētas ostas prezidentu Konstantinosu Melliosu (Konstantinos Mellios) un Aristoteļa Universitātes rektoru Prof. Perikli Mitkasu (Pericles Mitkas).

Tikšanos laikā puses pārrunāja esošo sadarbību un jomas, kurās sadarbība vēl varētu tikt veicināta un attīstīta, kā nozīmīgāko atzīstot tūrismu. Izglītības jomā puses atzīmēja, ka šobrīd pieci studenti no Latvijas apmaiņas programmas ietvaros studē Saloniku augstskolās (divi Aristoteļa Universitātē), bet Latvijas Mākslas akadēmijā studē divi grieķu studenti.

Dienas noslēgumā vēstnieks uz tikšanos aicināja Saloniku pilsētā pastāvīgi dzīvojošos latviešus, lai iepazītos ar tautiešiem un vairāk uzzinātu par latviešu dzīvi Salonikos.

16. martā vēstnieks ar runu atklāja airBaltic tūrisma semināru, kas Saloniku pilsētā notika pirmo reizi. Seminārā piedalījās Saloniku tūrisma nozares profesionāļi, pašvaldības pārstāvji, kā arī vēstniecības sadarbības partneri, kuri tika informēti par dažādajām atpūtas iespējām Latvijā un drīzumā gaidāmajiem tiešajiem avioreisiem, kas nodrošinātu ātru un ērtu satiksmi starp Rīgu un Salonikiem.

Semināru ar lielu interesi apmeklēja tūrisma sektora pārstāvji gan no Salonikiem, gan citām tuvējām pilsētām. Kopā uz prezentāciju bija ieradušies 25 tūroperatori no Ziemeļgrieķijas.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā