Atēnās notiek Latvijas Fotokluba Rīga izstādes “RGB – Zils” atklāšana

13.02.2017. 12:57

2017.gada 11.februārī Atēnās Grieķijas Fotogrāfijas aģentūras telpās notika Latvijas Fotokluba Rīga izstādes “RGB (Red, Green, Blue) – Zils” atklāšana. Uzrunājot izstādes organizatorus un apmeklētājus, Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns atzinīgi novērtēja lielisko iniciatīvu organizēt izstāžu apmaiņu starp Grieķijas un Latvijas fotoklubiem, kā arī aicināja izmantot iespēju iepazīt Latviju caur augstvērtīgajām fotogrāfijām. Vēstnieks, izmantojot iespēju, informēja klātesošos par tuvojošos Latvijas simtgadi. 

Izstāde Atēnās notiek Grieķijas Fotogrāfijas aģentūras un Fotokluba Rīga apmaiņas un Starptautiskās Fotomākslas federācijas (F.I.A.P.) ietvaros. Abu organizāciju darbība mērāma gadu desmitos, un to fotodarbu mākslinieciskā vērtība ir labi pazīstama kā savās valstīs, tā ārzemēs. Fotoklubs Rīga dibināts 1962.gadā,  un tā darbība ir nesaraujami saistīta ar virkni Latvijā un ārzemēs pazīstamu latviešu fotomākslinieku vārdiem. Latvijas kultūras kanonā par Rīgas Fotoklubu teikts, ka tas “kļuva par pirmo šīs paaudzes apvienotāju un estētiskās platformas izteicēju”.

Izstādes fotogrāfijās atveidoti dažādi sižeti: pilsētas ainavas, Latvijas daba, izrāžu skati, kā arī fotomākslinieku citās zemēs gūtie iespaidi. Izstādē piedalās 16 autori ar 35 fotogrāfijām. Galerijā  apmeklētāji  var iepazīties arī ar vēstniecības sagādātajiem  informatīvajiem materiāliem par Latvijas kultūru, dabu un ceļošanas iespējām. Atklāšanā  klāt bija arī  Atēnu latviešu kopienas pārstāvji. Izstādes viesi tika cienāti ar “Laimas” šokolādēm un Rīgas melno balzamu.

Grieķijas Fotogrāfijas aģentūra, dibināta 1952.gadā,  un tās  darbība ir zināma visā Grieķijā. Izstādes veidotāji pateicās fotokluba Rīga vadītājai Eiženijai Freimanei. Pavasarī plānota grieķu fotomākslinieku izstāde Latvijā.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā