Ajios Anargios eksperimentālās skolas skolēni viesojas Latvijas vēstniecībā

24.01.2017. 10:01

23. janvārī Latvijas vēstniecībā Grieķijā, viesojās Atēnu Ajios Anargios (Agios Anargiri) eksperimentālās skolas 9 klases audzēkņi.  Skolas mācību programmas ietvarā, skolēniem tika uzdots sagatavot prezentāciju par kādu no Eiropas valstīm. Skolēni  Dimitris Charalampompoulos, Vaggelis Drivas , Nikolaos Tsilis,  Antonis Aslanis izvēlējās sagatavot prezentāciju par Latviju.  Savos darbos skolēniem ir jāiekļauj ziņas par izvēlētās valsts vēsturi, mūziku, literatūru, kā arī galvenie tūrisma objekti un tradicionālā virtuve. Vēstniecībā skolēni vērsās ar lūgumu saņemt papildus informāciju par Latviju, jo par visām jomām informācija nebija atrodama interneta vietnēs, īpaši angļu vai grieķu valodās. 

Latvijas vēstnieks Atēnās  Māris Klišāns, izrādīja iniciatīvu un uzaicināja jauniešus apmeklēt vēstniecību. Tikšanās laikā vēstnieks skolēniem pastāstīja par Latviju, iepazīstināja ar vēstniecības darbu un pasniedza informatīvos materiālus par Latviju un “Laimas” konfektes, ar ko skolēni prezentācijas laikā varēs pacienāt pārējos klasesbiedrus.  Jaunieši  pastāstīja, ka  izcepuši speķa pīrādziņus un magoņmaizītes, ko savas prezentācijas ietvaros pasniegs kā Latvijas tradicionālās virtuves piemēru.

Tikšanās laikā skolēni izrādīja lielu interesi par Latviju, uzdeva jautājumus un izteica vēlmi  apmeklēt Latviju.  Sarunas beigās, jaunieši ļoti pateicās par doto iespēju apmeklēt vēstniecību un par saņemtajiem materiāliem.  Vēstnieks Māris Klišāns no savas puses novēlēja skolēniem veiksmīgu prezentāciju un labas sekmes mācībās, kā arī piepildīt ieceri par ceļojumu uz Latviju.

Attēlā: vēstnieks M. Klišāns, skolēni un Nansi Mitsou (A. Aslanis  mamma, kas pavadīja skolēnus).

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā