Grieķijas Nacionālajā bibliotēka saņem Latvijas grāmatu dāvinājumu

30.06.2015. 17:06

25. jūnijā vēstnieks Ivars Pundurs tikās ar Grieķijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Filipu Ciboglu (Filippos Tsimpoglou), lai nodotu Latvijas Nacionālās bibliotēkas sagatavoto grāmatu kolekciju un Nacionālā Kino centra filmu DVD izlasi.

Tikšanās laikā direktors Filips Ciboglu pastāstīja par Grieķijas Nacionālās bibliotēkas izveidi un vēsturisko attīstību, kā arī par bibliotēkas krājumiem un to saglabāšanas darbiem, tostarp digitalizēšanu un gatavošanos bibliotēkas pāriešanai uz jaunajām telpām 2016. gada nogalē. Sarunas laikā tika pārspriestas arī sadarbības iespējas ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Bibliotēkas pārstāvji pateicās par dāvinājumu. Tas tiks pievienots grāmatu klāstam par Latviju, kurā visvecākā bibliotēkā jau pieejamā grāmata ir 1935. gadā izdotā „Latvija. Zeme un tauta” angļu valodā (R.O.G. Urch, B.A. Correspondent of The Times. Latvia. Country and People. Riga: Walter and Rapa, LTD, 1935).

Projektu „Grāmatu nodošana citvalstu bibliotēkām” īsteno Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts sadarbībā ar Latvijas vēstniecībām ārvalstīs. Grāmatu komplektā iekļautas grāmatas par Latvijas vēsturi, kultūru, latviešu valodu un literatūru, lai popularizētu zināšanas par Latviju un padziļinātu izpratni par Latvijas vēsturi, it īpaši 20. gadsimtā. Latvijas filmu izlasi veido 25 DVD ar 70 filmu ierakstiem, kas tapusi, sadarbojoties Nacionālajam Kino centram ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Grieķijā
38, Vas.Konstantinou Ave., 11635, Atēnas, Grieķija
Telefons: +30 210 7294483
Fakss: +30 210 7294479
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā