Baltijas vēstniecības Atēnās atklās glezniecības un rotu izstādi „Tuvumā un tālumā”

24.11.2014. 15:34

25. novembrī Latvijas vēstniecība Atēnās sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas vēstniecībām, kā arī The Image galeriju atklās Baltijas valstu mākslinieču glezniecības un rotu izstādi „Tuvumā un tālumā”. Izstāde savedusi kopā trīs talantīgas mākslinieces, kas nu jau vairākus gadus savu radošumu īsteno Grieķijā.

Latviju izstādē pārstāv gleznotāja Katerīna Biļdjuga-Lemodeti (Lemodeti), kas dzimusi 1979. gadā Bauskā, un pēdējos 16 gadus dzīvo un strādā Grieķijā. 1999. gadā viņa sāka apmeklēt glezniecības nodarbības pie grieķu mākslinieka Petrosa Kufovasiļa (Petros Koufovasilis). Kopš māksliniecisko gaitu uzsākšanas K. Biļdjugai-Lemodeti ir bijušas divas personālizstādes Atēnās, viņa piedalījusies arī vairākās starptautiska mēroga grupu izstādēs.

Māksliniece glezno ar eļļas krāsām un eksperimentē ar dažādu materiālu lietojumu uz koka virsmas. Viņas darbos ir jaušama sirreālisma, kā arī reizēm – ekspresionisma – aura.

Lietuvu izstādē pārstāv pieredzējusī māksliniece Rolana Čečkauskaite-Gaga (Rolana Čečkauskaitė-Gkagka), kas dzimusi 1972. gadā Šauļos (Šiauliai), un jau ilgus gadus dzīvo un strādā Grieķijā. Māksliniece ir absolvējusi Viļņas M. K. Čurļoņa Mākslas skolu un Viļņas mākslas akadēmiju. R. Čečkauskaitei-Gagai ir bijušas 54 personālizstādes un daudzas grupu izstādes dažādās valstīs. Māksliniece savos darbos ataino cilvēku, tā dabu, īpašā no normām brīvā, humoristiskā un krāšņā formā.

Savukārt Igauniju pārstāv 1985. gadā Hījumā (Hiiumaa) dzimusī rotu māksliniece Kaija Sārna (Kaia Saarna). Māksliniece absolvējusi Igaunijas mākslas akadēmiju un turpinājusi savu talantu izkopt Slovākijā, Vācijā un Grieķijā. Viņai līdz šim ir bijušas divas personālizstādes Igaunijā, kā arī vairākas grupu izstādes dažādās Eiropas valstīs. K. Sārnas rotas ir roku darbs, darināts no dārgmetāliem, dārgakmeņiem un citiem dabiskiem materiāliem. 

Izstādes „Tuvumā un tālumā” atklāšana paredzēta 25. novembrī plkst. 20.00 The Image galerijā Atēnās (36, Amalias Ave.). Tā būs apskatāma līdz 5. decembrim. Galerijas darba laiki no otrdienas līdz sestdienai ir no plkst. 11.00 līdz 20.00, bet svētdienās no 12.00 līdz 18.00. Pirmdienās galerija ir slēgta.