Atēnās svin Latvijas 96. gadadienu

22.11.2014. 17:48

21. novembrī Latvijas vēstniecība Atēnās rīkoja Latvijas Republikas Proklamēšanas 96. gadadienai veltītu svētku pieņemšanu vietējiem latviešiem un viņu ģimenēm.

Pieņemšanas laikā svētku uzrunu teica Latvijas vēstnieks Ivars Pundurs. Uzrunā vēstnieks atgādināja 18. novembra nozīmi ikviena latvieša sirdī, neatkarīgi no viņu atrašanās vietas pasaulē, kā arī aicināja būt lepniem par savu valsti ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Vēstnieks norādīja uz Latvijas attīstību pēdējo gadu laikā un globālajiem izaicinājumiem, kas skar ikvienu no mums.

Viesi un vēstniecības darbinieki kopīgi noklausījās Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunu un nodziedāja Latvijas valsts himnu.

Vietējiem latviešiem un viņu ģimenēm bija iespēja noskatīties Baltijas ceļa 25. gadadienai veltīto ieskatu „Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”, kā arī producentu apvienības „Hansa Media” veidoto muzikālo videosveicienu „Latvijai 96. Robežlīnijas”, kurā 96 pierobežā dzīvojoši cilvēki, sasaucoties un sadziedoties savieno Latvijas robežu.