Atēnās izstādē “Industrial Technologies 2014” Latviju pārstāv FOTONIKA - LV

10.04.2014. 15:14

No 9. līdz 11. aprīlim Grieķijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros Atēnās notiek izstāde un konference „Industrial Technologies 2014”, kurā piedalās Eiropas zināmākie inovāciju attīstības centri, augsto tehnoloģiju ražotāji, kā arī  zinātniskie institūti.

Latviju izstādē ar savu stendu pārstāv FOTONIKA - LV, kurā  izstādes apmeklētāji var iegūt informāciju  par sadarbības iespējām ar Latvijas fotonikas,  kvantu zinātnes un tehnoloģijas uzņēmumiem, kā arī institūtiem.

Fotonika ir atzīta par vienu no nozīmīgākajiem pētniecības virzieniem Latvijā. Šobrīd fotonikas izpētē strādā vairāk nekā 700 pētnieku. Latvijā fotonikas jomā darbojas vismaz 15 uzņēmumi, ražojot augstas pievienotās vērtības eksporta preces. Tiek prognozēts, ka līdz 2020. gadam fotonikas īpatsvars Latvijas ekonomikā pārsniegs 100 miljonus eiro gadā.

Izstādē tika pārrunātas sadarbības iespējas sensoru, lāzeru tehnoloģijas un ultra - precīzas metroloģijas jomās. Būtiska uzmanība tika pievērsta fotonikas zinātnes popularizēšanai jauniešu vidū.

Vienlaikus, ar Latvijas vēstniecības Grieķijā atbalstu, Latvijas stendā tiek popularizēta Latvija kā pievilcīgs tūrisma galamērķis, akcentējot Rīgu kā 2014. gada  Eiropas kultūras galvaspilsētu.