Atēnās atklās Andreja Granta retrospekciju „Fotogrāfijas 1980-2011”

20.03.2013. 12:13

21.martā pulksten 20 Latvijas vēstniecība Grieķijā sadarbībā ar The Image galeriju un Latvijas fotomākslas draugiem Atēnās ar lepnumu piedāvā latviešu fotogrāfa Andreja Granta retrospekciju „Fotogrāfijas 1980 – 2011” The Image galerijā Atēnās. Retrospektīvā skate būs aplūkojama līdz 6.aprīlim.

Retrospekcija ietver izlasi no trijām foto kolekcijām – „Pa Latviju” („Latvija. Mainīgā un nemainīgā realitāte”), „Iespaidi” un „Kolēģi, draugi, paziņas”.

Andreja Granta fotogrāfiju sērijas stāsta par Latvijā dzīvojošajiem dažādu sociālo grupu cilvēkiem, viņiem raksturīgajā vidē un ikdienas apstākļos. Kolekcija „Pa Latviju” izveidojusies kā apcerīgu mirkļu tvērums, ceļojot ar fotokameru pa dzimto zemi, uzmeklējot un iemūžinot laicīgi nemainīgus stāstus laicīgi mainīgās Latvijas ikdienā. Kolekcijā „Iespaidi” fiksētas sava laika sajūtas, noskaņas, sakarības, kas atklājušās apkārtējā ikdienas realitātē. Savukārt kolekcija „Kolēģi, draugi, paziņas” ir portretu sērija – vizuālas liecības par mākslinieka laikabiedriem.

Sestdien, 23.martā, pulksten 11 visi interesenti ir aicināti piedalīties atklātā forumā, ko veidos fotomākslas vēsturnieces, fotogrāfes un rakstnieces Pamelas Braunas (Dr. Pamela Browne) prezentācijas, piedāvājot teorētisku pārskatu par A.Granta māksliniecisko darbību un tās interpretāciju – mākslinieks piedalīsies prezentācijā un būs gatavs atbildēt uz auditorijas jautājumiem. Prezentācijai sekos mākslinieka praktiska demonstrācija fotolaboratorijā, kā arī tikšanās ar vietējiem latviešiem.

Pēc retrospekcijas Atēnās, jūnijā tā būs apskatāma arī Specēs „Akroproro” galerijā.

Andrejs Grants (dz. 1955) ir viens no ievērojamākajiem melnbaltās fotomākslas meistariem Latvijā, sarīkojis vairāk nekā 30 personālizstādes, piedalījies daudzos starptautiskos un dziļi personīgos foto projektos, un grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, ieguvis daudzus prestižus apbalvojumus – Latvijas fotogrāfijas „Latio” Gada balvu (2007), Latvijas Mākslinieku savienības balvu par izcilāko sniegumu fotomākslā (2001), Higašikavas (Japāna) 17.foto festivāla balvu „Labākais ārzemju fotogrāfs” (2001), kā arī „Hasselblad Foundation” stipendiju (1998, kopā ar Intu Ruku) u.c.