Māra Briežkalna Kvintets piedalās Grieķijas džeza mūzikas festivālos

28.05.2012. 18:49

No 23.līdz 27.maijam Latvijas mūziķu delegācija – Māra Briežkalna kvintets – ar Latvijas vēstniecības Atēnās atbalstu atradās tūrē Grieķijā, kur piedalījās džeza mūzikas festivālos –„12th European Jazz Festival in Athens” un „10th Preveza Jazz Festival”.

Latvijas džeza mūziķi – saksofonists Gints Pabērzs, vokālists un trombonists Intars Busulis, kontrabasists Andris Grunte, pianists Viktors Ritovs un festivāla „RĪGAS RITMI” mākslinieciskais direktors, bundzinieks Māris Briežkalns Grieķijas džeza festivālos uzstājās ar programmu „Latvian Evergreens”, prezentējot Atēnu un Prevezas festivālu apmeklētājiem latviešu komponistu melodijas  („Melanholiskais valsis”, „Brīnos es”, „Zvirbuļu kauja”, „Svētki ledus pilī” u.c.) unikālās džeza mūzikas skaņās.

„12th European Jazz Festival in Athens” šogad piedalījās mūziķi no 14 Eiropas valstīm – Austrijas, Zviedrijas, Beļģijas, Kipras, Nīderlandes, Itālijas, Spānijas, Dānijas, Polijas, Čehijas, Grieķijas, Portugāles, Luksemburgas un Latvijas.

Atēnās notiekošais „European Jazz Festival in Athens” norisinās jau 12 gadus. Katru gadu Eiropas valstis turp sūta savus māksliniekus ar mērķi prezentēt savus labākos džeza mūziķus. Festivāls notiek Tehnopolis kultūras centrā, kas izveidots atjaunotā gāzes rūpnīcas kompleksā. Ieeja festivālā ir bezmaksas, līdz ar to mākslinieku uzstāšanās ir pieejamas visiem interesentiem. Festivāls šogad ilga 5 dienas – no 23.līdz 27.maijam – un to ik dienas apmeklēja vidēji 3 tūkstoši apmeklētāju.

„10th Preveza Jazz Festival” ilga divas dienas – no 25.līdz 26.maijam, un tajā bez Latvijas mūziķiem piedalījās arī „Maria Joao & Mario Laginha”  no Spānijas, „Yuri Honing Wired Paradise” no Nīderlandes, „Tubis Trio & The Sensation Jazz Band” no Polijas un citi.