Latvijas vēstniecībā Atēnās viesojas Speciālo olimpisko spēļu Latvijas komanda

05.07.2011. 17:58

4.jūlijā Latvijas vēstniecību Atēnās apmeklēja Latvijas komanda, kas piedalījās vasaras Speciālajās olimpiskajās spēlēs, kuras no 25. jūnija līdz 4. jūlijam notika Olimpisko spēļu dzimtenē Grieķijā. Latvijas delegāciju sveica Latvijas vēstniece Grieķijā Līga Bergmane un vēstniecības darbinieki.

Speciālajā Olimpiādē Atēnās startēja astoņpadsmit Latvijas jaunieši, piecas meitenes un trīspadsmit zēni, kuri piedalījās sacensībās vieglatlētikā, galda tenisā, jāšanas sportā un futbolā. Latvijas komanda kopā izcīnīja sešpadsmit medaļas: četras zelta, deviņas sudraba un trīs bronzas. Latvijas futbola komanda piekāpās tikai Brazīlijas futbolistiem un spēlēs izcīnīja sudraba medaļu.

Latvijas delegācijas pārstāvji pastāstīja par saviem iespaidiem Speciālajā Olimpiādē, kas iekļāva arī sagatavošanās periodu, kuru komanda aizvadīja Kiprā. Vēstniece iepazīstināja jauniešus ar vēstniecības darbu, kā arī atbildēja uz viņu daudzajiem jautājumiem.

Latvijas delegāciju 2011.gada vasaras Speciālajās olimpiskajās spēlēs vadīja Speciālās Olimpiādes Latvija valdes priekšsēdētāja Gaļina Korņējeva un Speciālās Olimpiādes nacionālais direktors Aigars Lasis. Kopā ar sportistiem bija arī viņu treneri. Speciālajās olimpiskajās spēlēs startē jaunieši ar īpašām vajadzībām, tāpēc viņu panākumi ir īpaši augsti vērtējami. Speciālajās olimpiskajās spēlēs Atēnās kopā piedalījās vairāk kā septiņi tūkstoši sportistu no 170 pasaules valstīm.