“Tilde” kā vienīgais Baltijas uzņēmums piedalās Mākslīgā intelekta samitā Ženēvā

18.05.2018. 18:23

Latvijā bāzētais Eiropas valodu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” kā vienīgais no Baltijas valstīm uzaicināts piedalīties bezpeļņas organizācijas X Prize un Starptautiskās telesakaru savienības (ITU) rīkotajā otrajā Mākslīgā intelekta labākai pasaulei samitā (AI for Good Summit), kas no š.g. 15. līdz 17.maijam norisinājās Ženēvā. Dalība bija iespējama, pateicoties Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO Ženēvā aktīvam lobijam, samita organizatorus pārliecinot par Latvijas piedāvājumu. Lobija darbs tika uzsākts pēc tam, kad pārstāvniecība bija Latvijā aktualizējusi pagājušajā gadā notikušo pirmo Mākslīgā intelekta samitu, ieinteresējot privātā sektora pārstāvjus.

Samita atklāšanas dienā “Tilde” piedāvāja savu tehnoloģisko risinājumu demonstrācijas (demo) sesiju, kuras ietvaros iepazīstināja ar praktiskiem piemēriem par to, kā mākslīgo intelektu un valodu tehnoloģijas izmantot iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Savukārt, 16.maijā uzņēmuma “Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs piedalījās paneļdiskusijā par mākslīgo intelektu viedajās pilsētās un kopienās. Viņš vērsa uzmanību uz mākslīgajā intelektā balstītu tehnoloģiju iespējām nodrošināt praktiski izmantojamus, iekļaujošus risinājumus daudzvalodīgajām pilsētām, kā vienu no piemēriem minot Rīgu.

Pēc Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ANO Ženēvā ieteikuma “Tilde” sākusi pilotprojektu ITU, piedāvājot organizācijas specifikai atbilstošu spāņu – angļu – spāņu mašīntulku. Mākslīgā intelekta samita laikā ITU pārstāvji interesējās par iespējām paplašināt “Tilde” piedāvāto valodu tehnoloģiju pakalpojumu klāstu.