Latvijas vēstnieks Igaunijā atklāj Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītu izstādi

02.12.2019. 11:45

Atzīmējot Baltijas ceļa  - Baltijas valstu vēsturē nozīmīgās un starptautiski plaši zināmās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgās nevardarbīgās akcijas  - 30. gadadienu, 3.decembrī Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons Tallinas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā atklās Latvijas Nacionālā arhīva veidoto izstādi “Baltijas ceļš  - akcija brīvības vārdā”.

Vēsturisko liecību izstāde veidota sadarbībā ar Igaunijas Nacionālo arhīvu un Lietuvas Centrālo valsts arhīvu. Izstāde sniedz iespēju tās apmeklētājiem vienkopus iepazīties ar visu trīs Baltijas valstu vēsturiskajām liecībām  - fotogrāfijām, videomateriāliem un vēsturiskajiem dokumentiem, kas vēsta par šī Baltijas valstīm vēsturiski nozīmīgā  notikuma sagatavošanu un norisi. Dokumenti, kas atspoguļo Baltijas ceļu, 2009. gadā tika iekļauti UNESCO starptautiskajā reģistrā Pasaules atmiņa.

Izstādes eksponēšanu Tallinā organizē Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Tallinas Universitātes Akadēmisko bibliotēku un Latvijas vēstniecību Igaunijā.

Latvijas vēstniecības sniegtais atbalsts izstādes rīkošanai ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Izstāde Akadēmiskajā bibliotēkā būs apskatāma no 2019.gada 3.decembra līdz 2020.gada 31.janvārim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā