Tallinā atklāj izstādi “Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi”

07.05.2019. 11:22

7.maijā Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā atklāj Latvijas Nacionālā arhīva veidoto izstādi “Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi.”  Izstādes atklāšanas pasākumu apmeklēt aicināti Igaunijas valsts institūciju un vēstures atmiņu institūciju pārstāvji, akadēmiskās un pētnieciskās jomas pārstāvji, vēstniecības sadarbības partneri, Latvijas diasporas un Igaunijā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Izstāde veidota Latvijas simtgades pasākumu plāna ietvaros sadarbībā ar Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Polijas Nacionālajiem arhīviem un citām vēstures atmiņu institūcijām.  Tā stāsta par Latvijas valsts tapšanu, kontekstā parādot kaimiņvalstis – Lietuvu un Igauniju, kā arī Poliju un Somiju, kas tika nodibinātas vai savas valstis atjaunoja pēc Pirmā pasaules kara. Izstāde ar vēsturiskajām arhīvu liecībām ataino, ka jauno neatkarīgo valstu proklamēšana notika sarežģītos starptautiskos un iekšpolitiskos apstākļos. Pēc neatkarības pasludināšanas sekoja militāras un politiskas cīņas par valstu neatkarību un starptautisku atzīšanu. Izstāde līdz šim ir bijusi aplūkojuma Latvijā, Lietuvā un Polijā, un 2020.gadā to plānots organizēt arī Somijā.

Izstāde Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā Tallinā būs apskatāma no 7.maija līdz 28.maijam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā