Tallinā atklās režisoram Alvim Hermanim veltītu teātra festivālu

07.12.2018. 16:25

10.decembrī Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons Tallinas Rātsnamā atklās desmito Ziemas saulgriežu nakts sapņa teātra festivālu (Midwinter Night’s Dream Festival), kas notiks Tallinā no 9. – 15. decembrim.

Ziemas saulgriežu nakts sapņa festivālu organizē Tallinas Pilsētas teātris Linnateater,  un Latvijas simtgades svinību kultūras programmas ietvaros tā organizēšanā atbalstu sniegusi arī Latvijas vēstniecība Igaunijā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šī gada festivāls ir pilnībā veltīts tikai viena režisora – Rīgas Jaunā teātra mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa - veidotajām izrādēm. Festivāla ietvaros vairākos Tallinas teātros un operā tiks izrādīti Alvja Hermaņa Rīgas Jaunā teātra iestudējumi – izrādes “Melnais piens”, “Brodskis/Barišņikovs”, “Garā dzīve”, “Oblomovs” , kā arī Alvja Hermaņa Nāciju teātrī Maskavā iestudētā izrāde “Šukšina stāsti”.

Gatavojoties festivālam, novembrī Igaunijā ar Latvijas vēstniecības atbalstu tika izdota arī Alvja Hermaņa grāmatas “Dienasgrāmata” tulkojums igauņu valodā. 

14.decembrī festivāla ietvaros notiks Latvijas vēstniecības Igaunijā rīkota pieņemšana par godu režisoram Alvim Hermanim, kur piedalīsies Rīgas Jaunā teātra pārstāvji, festivāla organizatori, vēstniecības sadarbības partneri un latviešu diasporas Igaunijā pārstāvji.

15.decembrī festivāla noslēguma pasākumā Tallinas pilsētas teātrī ar muzikālu sniegumu uzstāsies Latvijas mūzikas grupa “Carnival Youth”.

Latvijas vēstniecības sniegtais atbalsts pasākumu organizēšanā teātra festivāla ietvaros ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā