Vēstniece I. Šulca tiekas ar Ēģiptes Augstskolu augstākās padomes ģenerālsekretāru

16.04.2018. 15:49

Š.g. 10. aprīlī vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca tikās ar Ēģiptes Augstskolu augstākās padomes ģenerālsekretāru Dr Jusefu F. Rašedu (Youssef F. Rashed).

Vēstniece un ģenerālsekretārs pārrunāja līdzšinējo sadarbību un divpusējos līgumus izglītības jomā. 2009. gadā Latvija un Ēģipte parakstīja divpusējo līgumu par sadarbību izglītībā un zinātnē. Lai veicinātu aktīvāku dialogu ar Ēģipti, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija ir sagatavojusi līguma grozījumus par stipendiju piešķiršanu. Grozījumi paredz, ka Latvija piedāvās stipendijas studentiem no Ēģiptes un Ēģipte piedāvās stipendijas studentiem no Latvijas.

Pēc Latvijas vēstniecības Ēģiptē iniciatīvas Ēģiptes Augstākās izglītības un zinātnes ministrija sagatavoja līguma projektu par divpusējo augstākās izglītības diplomu atzīšanu. Līguma projekts tiek izskatīts Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijā. Līguma parakstīšana nodrošinās Latvijas augstskolu diplomu atzīšanu Ēģiptē un palielinātu Ēģiptes studentu piesaisti Latvijā. Ģenerālsekretārs apliecināja, ka praksē Latvijas augstākās izglītības iestāžu diplomi tiek atzīti un pauda gatavību sniegt atbalstu augstskolu sertifikātu pielīdzināšanā.

2017. gadā Latvijā studēja 44 jaunieši no Ēģiptes. ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros no Ēģiptes  ieradās pieci augstskolu pārstāvji un uz Ēģipti no Latvijas devās divi augstskolu pārstāvji. Latvijas augstskolas ir parakstījušas sadarbības memorandus ar vismaz desmit Ēģiptes augstskolām.

Saskaņā ar Ēģiptes Augstskolu augstākās padomes informāciju vispopulārākās studijas Ēģiptē ir informācijas tehnoloģijas un būvinženieri. Šajās fakultātēs konkurss uz studiju vietām ir ļoti augsts, tādēļ daļa jauniešu meklē studiju iespējas ārvalstīs. Latvijas augstskolas piedāvā Eiropas Savienībā atzītas studiju programmas angļu valodā par līdzīgu vai zemāku studiju maksu nekā Ēģiptes privātās augstskolas.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā