Kairā notiek Latvijas un Ēģiptes konsulārās konsultācijas

06.12.2017. 17:08

Š.g. 6. decembrī Kairā notika Latvijas un Ēģiptes divpusējās konsulārās konsultācijas, kurās piedalījās Ēģiptes un Latvijas ārlietu ministriju pārstāvji. Tikšanās laikā Latvijas puse pauda gandarījumu par abu valstu draudzīgajām un konstruktīvajām divpusējām attiecībām, kā arī augošo sadarbību ekonomikas, izglītības un kultūras jomā. Ēģiptes puse tika aicināta apsvērt iespēju atvērt vēstniecību Rīgā, uzsverot pārstāvniecību un valstu augstāko amatpersonu vizīšu nozīmīgo lomu divpusējās sadarbības stiprināšanai.

Ņemot vērā šā gada izmaiņas Ēģiptes ieceļošanas kārtībā, nosakot Latvijas nepilsoņiem vīzas iegūšanu kādā no  Ēģiptes pārstāvniecībām pirms ceļojuma, Latvijas puse norādīja, ka Ēģipte ir populārs galamērķis Latvijas tūristu vidū, un tika sniegts skaidrojums par nepilsoņa statusu un tiesībām. Ēģiptei ir svarīga tūristu plūsma no Latvijas, un  tāpēc Ēģiptes puse apliecināja, ka Ārlietu ministrija turpinās sarunas ar citām iesaistītajām iestādēm, lai rastu risinājumu šim jautājumam pēc iespējas ātrāk.

No Ēģiptes puses sarunu vadīja Ēģiptes Ārlietu ministrijas ministra vietnieks konsulārajos jautājumos Haleds Josrī Rizks (Khaled Youssri Rizk), un Latvijas delegācijas vadītājs bija Ārlietu ministrijas Konsulārā un diplomātiskā nodrošinājuma direkcijas vadītājs Bahtijors Hasans.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā