Latvija dalās ar pieredzi Pasaules jaunatnes forumā Šarmelšeihā

08.11.2017. 15:14

No š.g. 4. līdz 10. novembrim Šarmelšeihā norisinās Pasaules jaunatnes forums, kuru apmeklē vairāk nekā 3200 dalībnieki no 113 valstīm, tostarp arī dalībnieki no Latvijas. Latvijas pārstāve Sanita Slezkina paneļa diskusijā par jauniešu potenciāla veidošanu iepazīstināja ar Latvijas praksi brīvprātīgā darba un apmaiņas projektos un savu pieredzi, darbojoties jaunatnes organizāciju apvienībā “IMKA Latvia”. Sanita Slezkina informēja par Eiropas Savienības jauniešu mobilitātes atbalsta fondiem, kas sniedz iespēju saņemt finansējumu savu projektu realizācijai ne tikai Eiropā, bet arī citos reģionos. "Jauniešu brīvprātīgais darbs ārvalstīs un dalība apmaiņas projektos veicina jauniešu personību un iemaņu attīstību, kā arī starpkultūru savstarpējo izpratni," diskusijā uzsvēra Latvijas pārstāve.

Pasaules jaunatnes forums ir Ēģiptes prezidenta Abdelfataha al Sisi iniciatīva aktuālu globālu jautājumu apspriešanai un dialoga veicināšanai starp valstu valdībām, starptautiskajām un jauniešu organizācijām. Dalībnieki diskutē par aktuālo situāciju migrācijas jomā, Āfrikas Savienības aktuālajiem jautājumiem, ilgtspējīgu attīstību un jauniešu aktīvākas iesaistes iespējām labākas nākotnes veidošanā un pasaules miera veicināšanā.

Pēdējā pusotra gada laikā pēc Ēģiptes prezidenta iniciatīvas Ēģiptē ir notikuši četri jauniešu forumi vietējā līmenī. Pasaules jaunatnes forums Šarmelšeihā ir pirmais globāla mēroga pasākums. To ierosināja Ēģiptes Jaunatnes forums. Ēģiptes valdība plāno rīkot Pasaules jaunatnes forumus arī turpmāk.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā