Ēģiptē ar interesi uzņem Latvijas pieredzi talku kustībā

15.06.2015. 19:21

No 12.  līdz 14.  jūnijam Latvijas vēstniecība Ēģiptē organizēja pieredzes apmaiņas semināru ilgtspējīgas vides un labas pārvaldības jomā. Vēstniecības sadarbības partneri bija Aleksandrijas Bibliotēka, kura pirms trim gadiem Ēģiptē aizsāka talku kustību, atsaucoties starptautiskās kustības Let's do it aicinājumam un nevalstiskā organizācija (NVO) Hemeya, kura pirms 20 gadiem kā pirmā Ēģiptē uzsāka atkritumu šķirošanu, kā arī Igaunijas Let's do it kustība un Latvijas NVO Pēdas.lv.

Seminārā piedalījās vairāk nekā 20 vadošās nevalstiskās organizācijas no Ēģiptes, kā arī Ēģiptes Vides ministrijas un Dienvidsīnājas vadības pārstāvji. Starp daudzām un dažādajām seminārā pārrunātajām tēmām īpašu ieinteresētību ēģiptieši izrādīja par Baltijas valstu pieredzi talku kustībā, par NVO dialogu ar valdību un dabas aizsargājamo teritoriju pārvaldību. Dalībniekus interesēja ES enerģētikas iniciatīva un pavasarī Rīgā notikušās Let's do it  konferences rezultāti.

Vēstniece Iveta Šulca, uzrunājot pasākuma dalībniekus, pastāstīja, ka vēl pirms 13 gadiem talku kustību Latvijā atbalstīja tikai nedaudzi, bet, pateicoties nevalstisko organizāciju iesaistei, kā arī aktīvajam dialogam starp sabiedrību un valsts institūcijām, šodien tā ir jau tautas kustība. Latvija ar to var patiesi lepoties, jo par Latvijas pieredzi ir liela starptautiska interese. Vēstniece informēja klātesošos arī par Latvijas ES prezidentūras norisi un prioritātēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā