Latvijas augstskolas piedalās izglītības izstādē Kairā un tiekas ar Ēģiptes sadarbības partneriem

04.03.2014. 15:44

No 25. līdz 28. februārim Latvijas vēstniecība Ēģiptes Arābu Republikā organizēja jau otro Latvijas augstskolu vizīti Ēģiptē. Delegācijas sastāvā bija pārstāvji no Akadēmiskā Informācijas centra, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), augstskolas „Turība”, Latvijas Universitātes un Banku Augstskolas.

Eiropas Savienības pārstāvniecības telpās notika apaļā galda diskusijā par ES finansējumu izglītības un zinātnes projektiem. Diskusijā piedalījās ES pārstāvji un Latvijas augstskolu sadarbības partneri Ēģiptē:  Nīlas Universitāte – vadošā izpētē un IT tehnoloģijās, Heliopoles Universitāte - vadošā ilgtspējīgā ekonomikā un Vācijas universitāte Kairā (GUC) - vadošā privāta augstskola inženierijas un farmācijas specialitātēs. ES pārstāvji uzsvēra, ka līdz šim Ēģipte ir bijusi visaktīvākā no reģiona valstīm, piesakoties ar vislielāko projektu skaitu, un iedrošināja augstskolas sadarboties, un iesniegt kopīgus projektus ERASMUS Plus un Horizon 2020 programmām.  Identificētās sadarbības tēmas ir: IT risinājumi, ūdens attīrīšana, atjaunojamā enerģija, pārtikas drošība u.c. Diskusijā augstskolu pārstāvji vienojās, ka pirmais solis sadarbības izveidošanā un viens otra potenciāla apzināšanā ir studentu un mācībspēku apmaiņa.

Latvijas augstskolas piedalījās arī starptautiskajā izstādē „Egypt 9th International Student Fair", kas norisinājās no 26. līdz 28. februārim. Latvijas stends ar nosaukumu "Study in Latvia" bija visplašākais starp izstādes dalībniekiem. Latvijas stendā studenti varēja saņemt konsultācijas par visām Latvijas augstskolu programmām. Vislielākā interese bija par medicīnas un inženierzinātņu studijām, kā arī uzņēmējdarbību. Izstādes organizatori ik gadu piesaista tūkstošiem vidusskolniekus, kas interesējas par kvalitatīvu izglītību Eiropā.

Vizītes noslēgumā 27. februārī Latvijas augstskolu pārstāvji tika uzņemti Vācijas Universitātē Kairā (GUC). GUC vadība izrādīja augstskolas teritoriju, mācību telpas, laboratorijas, industriālo parku inženierijas studentiem, kā arī prezentēja mācību programmas. RTU pārstāvis ļoti augsti novērtēja GUC tehnisko nodrošinājumu un programmu kvalitāti, kā arī ielūdza GUC pārstāvjus uz Latviju. Augstskolas cer noslēgt sadarbības līgumu.

Latvijas delegācija bija gandarīti par paveikto darbu, un ar lielu interesi piedalīsies līdzīgos vēstniecības organizētos pasākumos nākotnē.