Kopenhāgenas latviešu skoliņa "Sauleszaķēns"

23.12.2019. 13:28

Kopenhāgenas Latviešu skoliņa Sauleszaķēns” darbojas ar “Latviešu - Dāņu biedrības Zēlandes salā” atbalstu un tās mērķis ir vienot Kopenhāgenas apkaimē dzīvojošās latviešu un jauktās ģimenes.

Skoliņā šobrīd darbojas aptuveni 20 audzēkņi un nodarbības notiek katru otro sestdienu Osramhuset kultūras namā (Valhalsgade 4) laikā no plkst. 11:00 - 13:00 divās vecuma grupās: 3-4 gadus un 5-7 gadus bērniem. Vispusīgi attīstot bērna motorikas iemaņas, nodarbībās ar dažādu uzdevumu, rotaļu un dziesmu palīdzību tiek pilnveidotas bērnu latviešu valodas prasmes un zināšanas par latviešu kultūru un tradīcijām, tādējādi stiprinot saikni ar Latviju.

Skolotāja Aija Kalēja, kas  šogad arī ir uzsākusi pirmsskolas pedagoģijas studijas Absalon Professionshøjskolen darbojas skoliņā jau otro gadu,  pasniedzot nodarbības mazākajiem bērniem un vadot radošos mākslas un amatniecības projektus visiem kopā. Skolotāja Inga Sørensen šajā sezonā uzsāk darbu skoliņā ar vecāko bērnu grupiņu, kā arī pasniedz muzikālās nodarbības visiem kopā. Abas skolotājas vairāku gadu garumā ir aizrautīgi darbojušās ar dažāda vecuma bērniem gan skolas solā, gan vasaras nometnēs, kā arī dažāda cita veida neformālās izglītības ietvaros.

Skoliņas gada maksa ir 400 DKK par vienu bērnu vai 700 DKK ģimenēm ar diviem bērniem. Nauda galvenokārt tiek izmantota telpu īrei, skolas mācību materiālu iegādei, kopīgu bezpeļņas pasākumu organizēšanai un jaunu ideju realizēšanai. Vismaz vienam no vecākiem un bērnam, kurš apmeklē skoliņu, ir jābūt Latviešu - Dāņu biedrības: Zēlandes salā biedram.

Kontakti: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. / +45 22 66 52 36

Skolina Sauleszakens