Latvijas pilsonības iegūšana

13.08.2018. 15:26

Informācija par Latvijas Republikas pilsonības iegūšanu atrodama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā.

Jaundzimuša bērna reģistrēšana par Latvijas Republikas pilsoni

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni, vismaz vienam no vecākiem ir jābūt Latvijas pilsonim. Jāiesniedz vai uz vēstniecību pa pastu jānosūta sekojoši dokumenti:

  • iesniegums
  • dzimšanas apliecības (fødsels- og navneattest vai arī personattest) oriģināls (vēstniecībā dokumenti tiek pieņemti angļu vai latviešu valodās. Dānijā ir iespējams saņemt dzimšanas apliecību, kur ieraksti ir veikti gan dāņu, gan angļu valodās - šādu dzimšanas apliecību vēstniecībā pieņem bez tulkošanas. Tikai dāņu valodā izdotās dzimšanas apliecības ir jāiztulko latviski pie zvērināta tulka un tulkojuma pareizība notariāli jāapliecina.);
  • vecāku pasu datu lapu kopijas.

Iesniegumā, norādot bērna vārda, uzvārda atveidojumu latviešu valodā, jāievēro MK noteikumu Nr. 114 prasības. Konsultācijas var saņemt Latviešu valodas aģentūrā pa tel: + 371 67225879 vai rakstot e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Citvalodu personvārdu atveidi latviešu valodā ir iespējams arī apskatīt mājaslapā personvarduatveide.lv.

Vēstniecība informāciju pārsūta uz  Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldi Latvijā, kas apmēram 4 nedēļu laikā bērnu reģistrē pilsonībā un piešķir personas kodu, par ko nosūta vēstuli bērna vecākiem uz norādīto korespondences adresi Dānijā.

Pēc personas koda saņemšanas bērnam var pieteikt Latvijas pilsoņa pasi un/vai personas apliecību

Atgādinām, ka, uzturoties ārvalstīs, arī bērniem ir obligāti jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai.