Sarunu vakars vēstniecībā ar Latvijas goda konsulu Grenlandē Ivaru Sīli

07.11.2019. 15:51

Turpinot maijā iesākto atmiņu vakaru tradīciju, 2019. gada 5. novembrī, Latvijas vēstniecībā Dānijā plašam interesentu lokam par savu dzīves gājumu stāstīja pētnieks, fotogrāfs, ģeofiziķis, rakstnieks un Latvijas goda konsuls Grenlandē Ivars Sīlis.

I. Sīlis ir pasaulē pazīstams polārās vides fotogrāfs, pētnieks un kaislīgs ceļotājs. Dzimis 1940. gadā Latvijā, kara beigās nonācis Dānijā, bet jaunībā devies uz Grenlandi kā pētnieks, viņš tur ir palicis, ļaujoties mūža mīlestībai gan pret šo zemi, gan tās cilvēkiem un viņu dzīvesveidu. Sīlis ir apceļojis Arktikas plašumus gan kopā ar medniekiem suņu kamanās, gan piedaloties un vadot zinātniskās ekspedīcijas. Viņš ir autors 16 grāmatām, ir publicējies vairākos starptautiskos žurnālos un veidojis dokumentālās filmas.

Tikšanās laikā I. Sīlis pastāstīja, kādēļ viņš nokļuvis Grenlandē, kā kļuvis par polārpētnieku, piedalījies ekspedīcijās, par dzīves apstākļiem Grenlandē, tās iedzīvotāju vēsturi un mūsdienu pārbaudījumiem. Klausītāji ar interesi klausījās atmiņās par trimdu, eskimosiem, polārlāčiem un Grenlandes dabu, kā arī aizraujošos un kuriozos atgadījumos no I. Sīļa dzīves. Lielo interesi apliecināja klausītāju jautājumi gan par aktualitātēm Grenlandē un turienes latviešu kopienu, gan par dažādiem I. Sīļa piedzīvojumiem. Stāstus papildināja pētnieka uzņemtās fotogrāfijas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā