Helsingērā norisinās seminārs par Latviju "Letland 100 år"

07.11.2019. 15:23
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 26. oktobrī Helsingēras Tautas Universitāte sadarbībā ar Dānijas-Latvijas biedrību un Latvijas vēstniecību Dānijā rīkoja semināru “Letland 100 år”. Pasākumu atklāja Latvijas vēstniece Dānijā Alda Vanaga.

Semināra programma aptvēra plašu tēmu spektru: vieslektoru priekšlasījumi bija par Latvijas politisko un ekonomisko attīstību pēc neatkarības atgūšanas 1990os gados, par dialogu ar krievu valodas minoritātes pārstāvjiem, par atbalstu baznīcu darbam Latvijā, kā arī personisks stāstījums par ceļu no bērnības Padomju Latvijā līdz veiksmīgai karjerai Dānijā. Dānijas-Latvijas biedrības pārstāvji Lis Nielsen un Niels Bendix Knudsen stāstīja par tautskolas izveidošanu Viesītes novada Rites pagastā, kas darbojas pēc dāņu tautskolu parauga. Profesionālu vēstījumu par jūgendstilu Latvijas arhitektūrā un simbolismu Latvijas mākslā sniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu centra vadītāja Ieva Zībārte. Seminārā tika demonstrēta arī Askolda Saulīša dokumentālā filma “Baltijas brīvības ceļš”. Pasākuma noslēgumā apmeklētājiem bija iespēja noklausīties Kopenhāgenas latviešu kora "In Corde Meo" priekšnesumu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā