Latvijas vēstniecībā Dānijā tiek godināta Baltijas ceļa 30. gadadiena

20.09.2019. 16:49

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, Latvijas vēstniecība Dānijā sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas vēstniecībām šī gada 17. septembrī rīkoja darba pusdienas, kurās kā goda viesis bija uzaicināts Dānijas ārlietu ministrs Jeppe Kofod. Darba pusdienās piedalījās Baltijas valstu vēstnieki Dānijā, ES prezidējošās valsts Somijas vēstnieks, Portugāles un Beļģijas vēstnieki, kā arī Dānijas Ārlietu ministrijas ES Koordinācijas departamenta direktors Jesper Fersløv Andersen.

Vēstniece Alda Vanaga savā uzrunā uzsvēra Baltijas ceļa vēsturisko nozīmi un atgādināja par vienotību un savstarpējo uzticību, kas bija nepieciešama, gan lai Baltijas ceļā atgādinātu pasaulei par noziedzīgo Staļina-Hitlera paktu, gan lai demonstrētu skaidru vēlmi pēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstiskuma atjaunošanas. Tādas vērtības kā demokrātija un brīvība bija svarīgas 1989. gadā un par tām nedrīkstam aizmirst arī šodien. Tāpat savstarpējā uzticība un vienotība ir nepieciešamas, lai stātos pretī šodienas izaicinājumiem un veidotu līdzīgi domājošu partneru grupas. Vēstniece arī pateicās par Dānijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošībā, par tās vadošo lomu Daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” izveidē Ādažos, par Dānijas bruņoto spēku klātbūtni Igaunijā, kā arī Dānijas, Beļģijas un Portugāles īstenotajām Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzības (AirPolicing) misijām.

Dānijas ārlietu ministrs Jeppe Kofod atzina Baltijas ceļa akcijas nozīmi un dalījās savās atmiņās par Baltijas ceļu un Dzelzs priekškara krišanu Eiropā. Ministrs apliecināja, ka Dānija ir ieinteresēta ciešākas sadarbības veidošanā ar Baltijas valstīm.

Pusdienu laikā tika pārrunāti aktuālie ES jautājumi, kas skar drošības, klimata un labklājības jomas. Pie sarunu galda tika skartas arī tādas tēmas kā Arktika, sadarbības Baltijas jūras valstu padomes ietvaros un sadarbība digitālajā jomā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā