Kopenhāgenā tiek atzīmēta "Baltijas ceļa" 30. gadadiena

29.08.2019. 16:58

2019. gada 24. augustā Kopenhāgenā, Lietuvas laukumā starp Latvijas un Igaunijas ielām, atzīmējot "Baltijas ceļa" trīsdesmitgadi, aptuveni 300 latvieši, lietuvieši un igauņi sadevās rokās un vienojās dziesmā "Atmostas Baltija". Pēcāk turpat blakus esošajā baznīcā uKirke pasākuma dalībnieki dalījās savos stāstos par notikumiem pirms 30 gadiem. Vecajā baznīcā, kas tagad ir iecienīta jauniešu pulcēšanās vieta, pasākuma dalībnieki gan klausījās, gan dalījās stāstos, gan vēroja fotogrāfa Ilmāra Znotiņa veidoto digitālo fotoizstādi “Baltijas ceļš, kas saviļņoja pasauli”, kā arī dokumentālās filmas.

Savās atmiņās Latvijas vēstniece Dānijā Alda Vanaga uzsvēra "Baltijas ceļa" nozīmi mūsu kopīgās pagātnes izpratnē: “Mēs esam spējuši sāpīgo Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas datumu pārvērst par dienu, kurā svinam baltiešu vienotību". Lietuvas vēstniece Dānijā Gintė Damušis savukārt uzsvēra, ka vienotība un solidaritāte ir nepieciešama arī šodien, un ka “Baltijas ceļš” arī pēc 30 gadiem turpina iedvesmot brīvības cīnītājus visā pasaulē.

Pasākumu rīkoja visu trīs Baltijas valstu jauniešu organizācijas Dānijā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā