Kopenhāgenā norisinās Baltijas filmu festivāls "Baltic Frames"

09.05.2019. 15:48
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atbalstot Latvijas simtgades filmu un Latvijas kino mākslas atpazīstamību, Latvijas vēstniecība Dānijā sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu (DKI) Latvijā un kinoteātri “Cinemateket” no 2019. gada 7. līdz 19. maijam organizē Baltijas valstu filmu festivālu “Baltic Frames”.

“Baltic Frames” kinofestivāls sniedz Dānijas auditorijai retu ieskatu Baltijas valstu mūsdienu kinofilmu plašajā klāstā, tādējādi radot izpratni par Baltijas reģiona daudzveidību. Kinofestivāls tiek organizēts jau ceturto gadu pēc kārtas un tajā, līdztekus dokumentālajām filmām, ir iekļautas arī Baltijas valstu jaunākās mākslas filmas. Pagājušajā gadā festivāla programma bija daļa no Baltijas valstu simtgades svinībām Dānijā.

2019. gadā “Baltic Frames” ir spēcīgs latviešu filmu profils. Festivāls 7. maijā jau tradicionāli tika atklāts ar leģendārā latviešu režisora Herca Franka 1978. gada īsfilmu “Vecāks par desmit minūtēm”, kā arī Dāvja Sīmaņa Latvijas simtgades filmu "Tēvs nakts". Vēstniecība, sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu, uz filmas seansu bija uzaicinājusi tās režisoru Dāvi Sīmani. Pēc filmas noskatīšanās režisors klātesošajiem pastāstīja par filmas tapšanas gaitu, kā arī atbildēja uz skatītāju jautājumiem.

Baltijas filmu dienas Dānijā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā