Kopenhāgenā tika rādīta simtgades filma "Mērijas ceļojums"

08.03.2019. 15:52

2019. gada 4. martā, Latvijas vēstniecība Dānijā sadarbībā ar Kopenhāgenas kinoteātri “Husets Biograf” demonstrēja Latvijas simtgades filmu “Mērijas ceļojums”. Filmas seansu apmeklēja aptuveni 50 viesi, tai skaitā vēstniecības aicinātie diplomātiskā korpusa pārstāvji, latviešu diaspora Dānijā un citi interesenti. Filmas izrādē piedalījās un, atbildot uz skatītāju jautājumiem, dziļāku izpratni par filmu palīdzēja veidot producente Elvita Ruka.

Latvijas vēstniece Dānijā, Alda Vanaga, pirms filmas demonstrēšanas uzsvēra plašākai sabiedrībai nezināmās, bet Latvijas kultūrvēstures kontekstā svarīgās personības Mērijas Grīnbergas nozīmi, akcentēja viņas drosmi, spēku un uzņēmību, kā brīvprātīgajai glābjot Latvijas muzeju mākslas vērtību kolekciju Latvijas vēsturē sarežģītajā laikā.

Dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums”, kas veidota pēc Mērijas Grīnbergas vecākās dienasgrāmatām, ir tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros un ir stāsts par dzīvesspēku, pašaizliedzību, inteliģenci un izturību, kas palīdzējusi izdzīvot latviešu tautai un tās kultūrai.

Šis pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Dānijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā