Pārstāves no Latvijas piedalās Den Frie laikmetīgās mākslas centra darbseminārā un debatēs Kopenhāgenā

20.12.2018. 15:26
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Pārstāves no Latvijas piedalās Den Frie laikmetīgās mākslas centra darbseminārā un debatēs Kopenhāgenā

Lai attīstītu Latvijas un Dānijas sadarbību starptautiskos laikmetīgās mākslas projektos un veicinātu publicitāti un atpazīstamību vērienīgajai Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas mākslinieku izstādei, kas notiks 2019. gadā Kopenhāgenā, ar Latvijas vēstniecības Dānijā atbalstu 19. decembrī Kopenhāgenā norisinājās Den Frie Laikmetīgās mākslas centra rīkotais darbseminārs un debates. No Latvijas tajās piedalījās Latvijas Laikmetīgā mākslas centra pārstāves Solvita Krese, Andra Silapētere un Inga Lāce. Laikmetīgā centra pārstāves pasākumā prezentēja projektu “Nenorunātās tikšanās”, kas būs daļa no grandiozās mākslinieku kopizstādes 2019. gadā Kopenhāgenā un Rīgā, kā arī 2020. gadā Varšavā. Izstāde iecerēta kā plaši pamanāma Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas mūsdienu mākslas manifestācija, kas, atsedzot dažādas identitātes konstrukcijas, aicina palūkoties uz pasaules nākotnes scenārijiem. Izstādes mērķis ir aicināt pamanīt Baltijas jūras reģiona īpašo attīstības ceļu, atskatoties uz tā pagātni, kā arī apzinot realitātes un fikcijas robežzonas. Tādējādi Latvijas mākslinieku projekts “Nenorunātās tikšanās” vērš pastiprinātu uzmanību zinātniskās fantastikas žanra ietekmei uz mākslas teritoriju, apvienojot vēsturisku izpēti un mūsdienu mākslinieku darbus.

Šis pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Dānijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā