Kopenhāgenā ar krāšņu "Latvija 100" koncertu tiek atzīmēta Latvijas simtgade

30.11.2018. 15:54
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šī gada 29. novembrī uz Dānijas Karaliskā teātra jaunās skatuves (Stærekassen) Latvijas simtgadei par godu sadarbībā ar Dānijas Karaliskās gvardes orķestri notika Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts “Latvija 100” diriģentu Daiņa Vuškāna un David Palmquist vadībā. Koncertu apmeklēja aptuveni 400 cilvēku, un publika bija sajūsmināta par orķestru sniegumu. Abi orķestri kopā uzstājās pirmoreiz un šī arī bija pirmā reize, kad Nacionālo bruņoto spēku orķestris viesojās Dānijā.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece Dānijā Alda Vanaga. Vēstniece savā runā uzsvēra Dānijas kā sabiedrotās valsts īpašo lomu Latvijas valsts un nācijas tapšanas laikā un pauda gandarījumu, ka Dānijas Karaliste ir bijusi Latvijas draugs un sabiedrotais jau kopš Latvijas valsts pastāvēšanas pirmsākumiem.

Koncertu organizēja Latvijas vēstniecība Dānijā sadarbībā ar abiem orķestriem. Koncerta programmā varēja dzirdēt gan latviešu, gan dāņu klasiskās mūzikas skaņdarbus, kā arī mūsdienu komponistu oriģinālkompozīcijas un aranžējumus pūšaminstrumentu orķestrim.

Par godu Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 100. gadadienai vēstniece Alda Vanaga pēc koncerta rīkoja diplomātisko pieņemšanu. Koncertu un pieņemšanu apmeklēja Dānijas Ārlietu ministrijas amatpersonas, Kopenhāgenā rezidējošie vēstnieki, vēstniecības sadarbības partneri, augstāko mācību iestāžu pārstāvji, uzņēmēji, Latvijas-Dānijas un Dānijas-Latvijas biedrības, kā arī latviešu kopienas pārstāvji.

Šis pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Dānijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Dānijā
Adrese: 17 Rosbaeksvej, 2100, Kopenhāgena, Dānija
Tālrunis: +45 39 276 000
Fakss: +45 39 276 173
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā